Проте у раптовому перетворенні глави Кремля із "воєначальника" у "голуба миру" занадто багато підвочних течій: проект російської резолюції щодо миротворців на Донбасі, який вже наступного тижня можуть почати обговорювати в ООН, несе певні ризики для України, пише Neue Zuercher Zeitung.

Читайте також: Путін хоче зробити "блакитні шоломи" лялькою у своїх руках, – експерт

Зокрема, Україна ризикує не лише втратити політичну ініціативу і перевагу у тлумаченні війни на своїй території, для неї також є абсолютно неприйнятними деталі пропозиції російського лідера, зауважує автор публікації. Точніше: Росія пропонує використовувати миротворців тільки на лінії зіткнення для охорони наглядової місії ООН, проте Україна хотіла б, щоб миротворці контролювали всю тимчасово окуповану територію, а особливо – на кордоні з Росією, пояснюється у статті.

До того ж, Київ відмовляється від ще однієї пропозиції Путіна – провести переговори із ватажками "Д/ЛНР" заради підготовки місії ООН – оскільки це може протрактуватися як завуальований крок до визнання бойовиків, йдеться далі.

Таким чином, умови, на яких Путін хоче затягти "блакитні шоломи" в Україну, мають на меті закріпити нинішній статус-кво за допомогою ООН. Це лише посилить поділ України, а Москва при цьому збереже всі можливості з озброєння бойовиків, одягнувши маску "миротворця",
– констатує журналіст.

Читайте також: Які підводні камені містить місія ООН на Донбасі: думка експерта

Нагадаємо, 5 вересня на саміті в Китаї президент Росії Володимир Путін заявив, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішла б на користь вирішення конфлікту на сході України, тому він сам ініціюватиме відповідний проект резолюції на розгляд Ради безпеки ООН. В Україні дуже скептично оцінили таку заяву глави Кремля та вбачають тут прихований план.