Таке припущення висловив в інтерв'ю виданню "Апостроф" екс-глава Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж. Він вважає, що російський президент якраз шукає спосіб збереження свого обличчя у цій ситуації.

Маломуж нагадав, що знає Путіна з майора і зустрічався з ним десятки разів, коли супроводжував Кучму.

Це середняк спецслужб, але він хороший тактик, не стратег. У нього модель спецслужбіста, який скрізь створює репресивну структуру. Якщо він і далі буде так рухатися, то на тлі падіння економіки і падіння цін на енергоносії, через два-три роки, на Росію чекає повна розруха в економіці. Але якщо він увійде у світовій переговорний процес, то збереже правління навіть без ефективних реформ. Сам він навряд чи піде,
— вважає екс-розвідник.

Участь Путіна, на думку Маломужа, у таких переговорах реальна, але тут важливий їхній формат. Співрозмовник додав, що російський президент не сприймає як партнера Петра Порошенка, але вплинути на Путіна можуть президент США Барак Обама, та у деякій мірі канцлер Німеччини Ангела Меркель, прем'єр Індії Нарендра Моді, глава Китаю Сі Цзіньпін, прем'єр Туреччини Реджеп Ердоган.

"Вони можуть його змусити піти тією дорогою, яка допоможе вийти із ситуації. І, за моїми даними, він шукає таку можливість, щоб зберегти обличчя. І тоді Крим в цій історії треба буде вивести на перехідний період в окрему економічну зону за зразком Гонконгу, років на 5-7, і міжнародне співтовариство зможе взяти ситуацію на півострові під свій контроль", — підсумував Маломуж.

Читайте також: Три сценарії Кремля, які залишать Крим у складі Росії