"Екстремізм несе загрозу національній безпеці, здатний кардинально розбалансувати політичну, економічну і соціальну системи. Найбільш небезпечний для суспільства і держави такий вид екстремізму, як націоналізм, релігійна нетерпимість, політичний екстремізм", - заявив Путін на засіданні Ради безпеки РФ.

Читайте також: Біла ворона Австралійського саміту

Він також вважає, що хвиля "кольорових революцій" у світі призвела до “трагічних наслідків”.

Глава держави підкреслив, що подібні злочини можуть спровокувати масові порушення громадського порядку.

"У сучасному світі екстремізм використовується як інструмент геополітики та переділу сфер впливу”, - зазначив російський президент.

Для нас це урок і попередження, і ми зобов'язані зробити все необхідне, щоб подібне ніколи не трапилося в Росії,
- сказав він.

У зв'язку із цим він закликав послідовно займатися “профілактикою екстремізму”.

Читайте також: Порошенко і Путін можуть зустрітися в Празі

"Силами тільки правоохоронних органів, звісно, з вирішенням таких завдань не впоратися. У цій багатоплановій і складній роботі повинні брати активну участь всі рівні влади, система освіти, політичні партії, структури громадянського суспільства, правозахисні організації, представники традиційних релігій Росії ", - сказав Путін.

До слова, у розпорядженні німецького журналу Der Spiegel опинився конфіденційний звіт, підготовлений для адміністрації президента РФ групою московських експертів спільно з втікачами-чиновниками з України, які працювали в період президентства Віктора Януковича.