Про це 24 каналу розповів директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

Читайте також: Турецькі ЗМІ впізнали в підозрюваному в отруєнні Скрипаля резонансного кілера

"Росіяни думали, що Путін – стабільність надовго. Виявляється, що і за його влади може бути погіршення. І цей висновок прийшов одночасно в голову багатим москвичам і вбогим у провінціях Росії. А це поганий показник навіть для щасливого Путіна. Настає розчарування Путіним як вічним джерелом благодаті", – зазначає Небоженко.

За його словами, коли різні групи в російській владі почнуть конфліктувати та одна з них почне апелювати до населення, тоді росіяни вийдуть на вулицю. А поки Путін продовжить військові та інші підривні дії, тому що вони є непідконтрольними йому.

Воювати Путін все одно буде. Але це вже не з ним пов'язано. Коли Путін вторгся в Україну, його генерали відчули смак крові та грошей, зажадали нової війни. І Путін тепер є змушеним обґрунтовувати те, що відбувається, а не командувати. Він зараз говорить, що два полковника Боширов і Петров – просто цивільні особи, а кремлеботи не втручаються у діяльність Європи та США. Путіну доводиться говорити, що це не він. Але лідер так не може поводитися. Тому військові можуть піти на загострення. І це погано,
– наголосив Віктор Небоженко.

Водночас, політолог зауважив, що в Росії немає незалежної соціологічної структури. І падіння рівня довіри до Путіна пояснять погодними умовами та тимчасовим явищем. Соціологів викличуть в Кремль і до нового року знову будуть вражаючі цифри.

Нагадаємо, як повідомляє російський "Комерсант" з посиланням на результати опитувань "Левада-центру", рейтинг довіри росіян до Володимира Путіна знизився на 17% – тепер показник опустився до рівня 2013 року. Так, у 2017 році 75% опитаних росіян вважали, що Путін "цілком заслуговує" довіри. Натомість зараз таких – 58%.

На зміну поглядів росіян міг вплинути шок від контрасту передвиборних обіцянок з пенсійною реформою. Росіяни найбільше довіряють армії – 66%. Третє місце у рейтингу довіри після армії та президента отримують спецслужби та ФСБ – 50%. Церкві довіряють 48% опитаних.