Під час обговорень у парламенті, нардепи закликали проголосувати за вихід України з цього протоколу. Однак у підсумку голосів не вистачило.

До теми Рада створила ТСК для розслідування причин окупації Криму

Як голосували нардепи

Загалом народні обранці наголошували на необхідності вийти з усіх угод зі Співдружності незалежних держав на фоні того, що Росія уже 8-ий рік веде війну проти України. Під час обговорень проти цього виступив лише нардеп від ОПЗЖ Нестор Шуфрич.

Відповідно за вихід з протоколу про спільні антитерористичні навчання країн СНД партія ОПЗЖ не дала жодного голосу. Щобільше, 6 нардепів від цієї фракції проголосували проти такого рішення. Також проти виступив й колишній "слуга" – одіозний Євгеній Шевченко.

Після цього голосування нардепи планували розглянути ще вихід України з трьох інших протоколів СНД, однак голова Верховної Ради Руслан Стефанчук закрив пленарне засідання парламенту.

Що відомо про постанову про вихід з протоколу СНД

Постанову про вихід з протоколу СНД про спільні антитерористичні навчання внесли на розгляд Верховної Ради ще у серпні 2020 року. Ініціатором виступив президент Володимир Зеленський.

Парламентські комітети з питань нацбезпеки й оборони, інтеграції з ЄС та бюджету ще у січні 2021 року підтримали цю постанову.

До теми пропонуємо виступ Володимира Зеленського на відкритті 7-ої сесії Верховної Ради: дивіться відео