В Україні створять перелік росіян, на яких не поширюється заборона

Відповідний законопроєкт 7273-д підтримали 303 народних депутати, повідомляє 24 канал. Також законопроєктом передбачено заборону ретранслювати російську музику в медіа.

Дізнайтесь більше Чому варто заборонити російську музику у публічних місцях: думка зірок та альтернатива

"На період до звільнення всіх окупованих українських територій та припинення агресії з боку Російської Федерації заборонити на території України відтворення аудіовізуальних творів у виконанні громадян і резидентів держави-агресора на радіо, телебаченні, в розважальних закладах, громадському транспорті (у комунальних та приватних перевізників), в закладах освіти, закладах культури та відпочинку, готельного та ресторанного бізнесу, кінотеатрах, громадському просторі тощо", – йдеться у законі.

У Раді також вирішили створити перелік російських артистів, на яких не поширюється заборона. Йдеться про тих музичних виконавців, які засуджують збройну агресію Росії проти України.

Відповідний перелік виконавців вестиме й оновлюватиме РНБО.

Голова підкомітету з питань музичної індустрії Олександр Санченко, який є співавтором ініціативи, заявив, що закон має дві мети:

  • сприяти розвитку української музики через збільшення квот на радіо;
  • заборонити публічне виконання російських пісень, їх використання на радіо і ТБ.

Ухвалення цього закону допоможе розвивати український музичний контент через збільшення квот на радіо, а також через запровадження поняття національного музичного продукту, який в майбутньому підтримуватиметься грантами Українського культурного фонду,
– сказав Санченко.

Рада заборонила книги з Росії

Також Верховна Рада заборонила імпорт та розповсюдження книг та іншої видавничої продукції з Росії, тимчасово окупованих нею територій України та з Білорусі.

Відповідний законопроєкт 7459 підтримали 306 нардепів.

До речі Рада проголосувала за введення санкцій проти патріарха Кирила та інших діячів РПЦ

У Тернополі та Конотопі вже заборонили російську музику

  • У деяких містах України вирішили не чекати рішення Верховної Ради та зіграли на випередження. На початку червня Тернопільська міська рада ухвалила рішення заборонити вуличним музикантам виконувати пісні російських виконавців. Таким чином влада міста хоче запобігти конфліктам, які можуть виникнути через подібні спроби.
  • Згодом схоже рішення прийняла Конотопська міськрада, що на Сумщині. Там заборонили трансляцію та прослуховування російськомовного музичного контенту.
  • Зауважимо, що після початку повномасштабного російського вторгнення чимало артистів покинули Росію. Серед них Максим Галкін та Алла Пугачова, Земфіра й Рената Литвинова, а також ведучий Іван Ургант. Більшість з них виїхала до Європи.
  • Та є і ті, хто залишився у Росії та продовжує працювати на російський режим. Наприклад, 12 червня російський гурт "Земляне" розважав російських загарбників у тимчасово окупованому Херсоні. Та артистів дуже швидко наздогнала карма. Дорогою з окупованого Херсона, де вони святкували так званий "день Росії", вони потрапили в аварію.

Вас це може зацікавити – інтерв'ю з Валерієм Харчишиним