Мовиться про зміни до законодавства щодо цивільної зброї. У першому читанні Рада підтримала законопроєкт номер 5709, повідомляє 24 канал.

До теми Верховна Рада просить санкцій проти Держдуми Росії

Що передбачає закон

Нардепи прийняли в першому читанні законопроєкт 5708, який легалізовує цивільну зброю. А законопроєкт 5709 зможе вивести її з-під покарань за адміністративним та кримінальним кодексом.

Він, зокрема, передбачає:

  • Внесення змін до ККУ в частині уточнення меж необхідної оборони та встановлення відповідальності за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.
  • Пропонують передбачити в адміністративному кодексі позбавлення наданого громадянинові права на володіння цивільною зброєю та бойовими припасами до неї.
  • Також з кодексу забирають застарілі радянські норми, які стосуються полювання. Адже відповідно до них заборонено позбавляти права полювання, конфіскувати вогнепальну зброю та інші знаряддя і бойові припаси до осіб, для яких полювання є основним джерелом існування.
  • Також передбачено збільшення розмірів штрафів за правопорушення у сфері обігу зброї.

Нардепи підтримали проєкт закону за основу – він набрав 277 голосів.

Закон про цивільну зброю: основне

  • Законопроєкт визначає правовий режим власності на цивільну вогнепальну зброю. Dстановлює основні права та обов'язки фізичних і юридичних осіб щодо виробництва, набуття, володіння, відчуження, носіння, транспортування, ремонту, застосування цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї, тощо.
  • Документ пропонує визначити поняття права власності на цивільну вогнепальну зброю, умови та порядок отримання документів про право власності на неї, здійснити її класифікацію.
  • Передбачається також розробити порядок видачі медичного висновку про відсутність протипоказань, які перешкоджають отриманню документу на зброю. А ще розробити порядок створення та ведення Єдиного державного реєстру цивільної вогнепальної зброї.
  • Також документ визначає порядок страхування цивільної відповідальності власників такої зброї. Водночас передбачено використання цивільної вогнепальної зброї для самозахисту, а також обмеження щодо права на цивільну вогнепальну зброю та боєприпаси.
  • В документі також визначається поняття зон, вільних від зброї, та врегульовується тимчасове ввезення і вивезення цивільної вогнепальної зброї і боєприпасів на та з території України.
  • Законопроєкт, лібералізуючи з одного боку обіг цивільної вогнепальної зброї в Україні, одночасно посилює відповідальність за її незаконне використання.

Як відбувалось голосування: дивіться відео