Постанову №5299 нардепи розглядали на позачерговому засіданні 27 квітня. Необхідної кількості голосів вона не набрала.

Між тим Степанова планують відправити у відставку, але не цього тижня, – ЗМІ

Бездіяльність влади проти боротьби з COVID-19

Ініціаторами законопроєкту стали 15 депутатів із "Європейської Солідарності" та "Голосу". За постанову проголосували лише 115 нардепів, проти – 32, ще 150 нардепів утрималися, а 55 – не голосували.


Голосування по фракціях / Скриншот

Профільний комітет на попередньому обговоренні проголосував проти ухвалення цієї постанови. Втім, на його засіданні, як повідомив голова Михайло Радуцький, ухвалили важливе рішення –заслухати звіт Кабміну. Постанова, яку провалили депутати, зокрема це передбачала.

Радуцький розповів: важко судити, чи займалася влада бездіяльністю, без її ж звіту та конкретних документів, які підтверджували певні дії чи їх відсутність.

Відтак депутатські фракції і групи вимагатимуть від уряду звіту про виконання заходів боротьби з COVID-19, план яких ухвалили восени 2020 року.

Окрім того, цим документом нардепи хотіли скликати засідання РНБО за участю глав депутатських фракцій. Депутати від "Європейської Солідарності" та "Голосу" хотіли зокрема обговорити ситуацію у зв'язку з COVID-19 і вакцинацією.

Ситуація з коронавірусом і вакцинацію: останні новини

  • Максим Степанов заявив, що Україна почала виходити з третьої хвилі коронавірусу. Міністр охорони здоров'я зазначив, що держава пройшла надважкий період і ситуація стабілізується.
  • Темпи вакцинації в Україні йдуть не за планом. За 2 місяці від старту вакцинації дві дози вакцини отримали лише 9 людей.
  • За даними Міністерства охорони здоров'я, з початку кампанії з вакцинації щеплення отримали 539 126 людей.
  • Згідно з Національним планом, Україна планує з травня вийти на 5,65 мільйона щеплень від COVID-19 щомісяця з 2,66 мільйона у квітні.