Про це повідомив глава європейської дипломатії Жозеп Боррель. Він зазначив, що цим рішенням Єврорада вводить в дію першу частину історичної угоди, досягнутої лідерами ЄС.

Дивіться також Франція заблокувала рішення ЄС про постачання боєприпасів Україні, – ЗМІ

Україна отримає більше боєприпасів

Немає кращої демонстрації єдиної рішучості та рішучості ЄС продовжувати підтримувати законне право України на самооборону від жорстокого російського агресора,
– заявив Боррель.

Це дозволить ЄС відшкодовувати державам-членам боєприпаси, надані Україні, з існуючих запасів або коштом зміни пріоритетів чинних замовлень протягом періоду з 9 лютого по 31 травня 2023 року.

Рішення також вводить в дію першу частину угоди Ради від 20 березня 2023 року про тристоронній підхід, спрямований на прискорення поставок і спільних закупівель артилерійських боєприпасів.

Нагадаємо, що разом із попередніми 7 траншами підтримки загальний внесок ЄС для України становить 4,6 мільярда євро.

Як світ допомагає Україні з боєприпасами

  • Нещодавно Євросоюз та Норвегія узгодили програму постачання 1 мільйона снарядів калібру 155 міліметрів для України. На реалізацію плану виділили 2 мільярди євро.
  • Крім того, у Болгарії заявили про можливість передати на потреби нашої держави велику кількість снарядів. За словами глави оборонного відомства країни, це може навіть змінити хід війни, адже йдеться про сотні тисяч боєприпасів.
  • Разом з тим Польща у кілька разів збільшуватиме об'єми виробництва снарядів для Збройних Сил. Прем'єр-міністр Матеуш Моравецький констатував, що підприємство Dezamet нарощуватиме свої потужності, аби наші військові мали чим давати відсіч окупантам.
  • Також міністр оборони Франції Себастьян Лекорню говорив про те, що його держава аж у два рази збільшить постачання снарядів 155-міліметрового калібру, адже вони вкрай потрібні Україні для контрнаступу.