Зокрема, через те, що на чверть збільшуються видатки на правоохоронні органи: поліцію та СБУ, а на освіту і медицину заплановано менше коштів.

Читайте також: Уряд посилить контроль за наданням субсидій: деталі

Мінімальна зарплатня запланована 4 тисячі гривень. Курс долара буде 29,4 гривні. Інфляція – не більшою за 7% при зростанні економіки – 3%. В документі доходи на 200 мільярдів гривень перевищують заплановані витрати, обидва показники понад трильйон.

У рахунковій палаті бюджет розкритикували. Мовляв, дохід можна значно збільшити за рахунок податку на прибуток великих підприємств, а борги, які Україна збирається взяти в 2019 році – надто дорогі.

Планується запозичити 346 мільярдів гривень – це чверть бюджету, не надто надійне і дешеве джерело надходжень,
– сказав голова Рахункової палати Валерій Пацкан.

Профільний комітет насторожило, що в дохідну частину порахували кошти з приватизації підприємств, хоча жодного разу це реальних грошей країні не дало. А цифру закладають вже 3 рік поспіль. Є зауваження і до видатків, на соціальні сфери просять збільшити.

Депутатам також не подобається, що на медицину грошей не вистачає, наприклад, на швидку допомогу треба ще 8 мільярдів. При цьому на силовий блок у цьому році фінансування збільшили аж на 18 мільярдів гривень.

Знову правоохоронцям поліції прокуратурі збільшують фінансування, хоча рівень злочинності в нас не покращився, а громадські активісти не почувають себе вільно в нашій країні,
– наголосила народний депутат України від "Самопомочі" Тетяна Острікова.

Також у "Самопомочі" вже не перший рік вимагають зробити прозорим бюджет на армію, аби унеможливити крадіжки в оборонній сфері. А в коаліції радіють вже тому, що уряд не зменшує видатки на армію.

"Для "Народного Фронту" головним завданням було те, що 5 % ВВП буде профінансовано на заходи з нацбезпеки і оборони", – прокоментував голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак.

Щоб цифри, які поки записані на папері, стали реальними, нардепи за старою схемою мають внести зміни до бюджетного і податкового кодексів.

Читайте також: Чому в Україні росте вартість кредитів: пояснення експерта

Сьогодні, 18 жовтня, депутати в першому читанні ухвалили середньострокове бюджетне планування. Також вони хочуть готувати показники кошторису на 3 роки вперед.