Посилення бойових дій

– Україна фактично втримала зовнішній дипломатично-економічний тиск з боку Росії та західних партнерів. Але не відчувши суттєвих змін, а саме поступок з боку України, Росія пішла в активний наступ. Таким чином, Росія намагається змусити нас "грати" за її правилами і повернутись до мінських угод, але лише на умовах агресора.

– Присутність заступника командувача Сухопутними військами Російської Федерації генерал-полковника Олександра Ленцова – не більше, аніж тиск на Україну. З одного боку – це ескалація конфлікту, просто вона має вузький територіальний характер. Наступ іде лише в напрямку Широкиного. Таким чином Росія намагається показати, що присутність у цьому населеному пункті місії ОБСЄ не доречна, а Україна повинна домовлятись саме з Росією.

Це не наступ, не буде чергового котла, загострення ситуації – завтра-після завтра це зупиниться. Цей наступ суто адресний, це момент інформаційного тиску.

Вирішення конфлікту

– Нам заважає відсутність політичної волі. Політика переважає над державними інтересами. Ми просто відтягуємо час пере виборами.

Якщо ми заявимо про втрату частини територій – це означає втрату політичних "бонусів" партії Порошенка. Натомість ці "бонуси" отримають партії так званих "ура патріотів".

– Перед нами стоїть загроза втрати української держави як такої. Якщо нам повернуть ці території на умовах Росії – це міна уповільненої дії, яку ми самі закладаємо у фундамент України. Але якщо ми відріжемо окуповану територію Донбасу – цю "ракову пухлину" – то ми врятуємо Україну.