Разумков зазначив, що Рада буде реагувати на ситуацію з коронавірусом в Україні, якщо Кабмін надасть пропозицію щодо введення надзвичайного стану, а президент видасть указ.

Важливо 55 тисяч за пів року: скільки українців може померти від коронавірусу, – прогноз KSE

Голова парламенту пояснив, що, згідно із законодавством, надзвичайний стан запроваджують за такою процедурою:

  1. Кабінет Міністрів подає пропозицію на введення НС.
  2. Пропозицію розглядає президент України й після цього підписує указ.

І протягом двох діб, а як показує практика, це відбувається раніше, парламент повинен зібратися і проголосувати за цей указ в стінах Верховної Ради. Виходячи із сьогоднішньої ситуації, відповідної інформації ні від президента, ні від Кабінету Міністрів не надходило,
– зауважив Разумков.

Очільник МОЗ Максим Степанов раніше заявив, що наразі не розглядається питання введення комендантської години. Однак цей захід може бути введена після введення надзвичайного стану в Україні. Єдине, що потрібно, щоб люди дотримувалися тих обмежень, які вже ввели.

Яка зараз ситуація з COVID-19 в Україні

  • За минулу добу в Україні зафіксували черговий антирекорд за кількістю нових хворих на коронавірус – 19 893 випадки. Загалом станом на 2 квітня у країні зафіксовано 1 711 630 інфікованих.
  • У низці областей ситуація критична. До прикладу, на Хмельниччині місць для нових хворих на COVID-19 у лікарнях майже немає.
  • У 22 регіонах України показник госпіталізацій хворих на коронавірус перевищений. Але червоний рівень епідемічної небезпеки запровадили у 10 областях та Києві.
  • Раніше в уряді повідомляли: якщо в Україні більшість областей стануть "червоними", у країні запровадять суцільний локдаун.