Попит на такі пропозиції не випадковий, бо саме невеликі квартири мають привабливішу ціну. А більшість покупців вважає: краще вже невелике житло, зате своє. До того ж провідні забудовники, як-от КН РІЕЛ, пропонують однокімнатні квартири різного планування, щоб кожен клієнт міг обрати найкращий для себе варіант. Чим відрізняється студія від звичайної однокімнатної квартири та який варіант буде кращим, розповідаємо у матеріалі.

Цікаво Як зробити інтер'єр дорожчим на вигляд без суттєвих витрат: три варіанти

Особливості квартири-студії

Квартира-студія – це помешкання без внутрішніх стін та дверей, не враховуючи вхід до ванної кімнати. Зазвичай вона має квадратне планування, але можливе й прямокутне.

Місця для роботи, обіду та відпочинку відокремлені за допомогою техніки зонування, правильного розміщення меблів і вдалого використання кольорів. У квартирі-студії може бути одне чи два вікна, а в деяких випадках навіть передбачений невеликий балкон-лоджія.

Серед основних переваг такого типу помешкання:

  • ціна. Однокімнатні та студії мають приблизно однакову вартість, проте останні все-таки дешевші. Це пов'язано з тим, що студії менші на 5 – 10 метрів квадратних;
  • візуальний широкий простір. Попри те, що площа студії становить 27 – 30 квадратів, там не виникає відчуття тісноти завдяки плануванню;
  • відсутність стін. Хтось сприймає це як недолік, але насправді це більшою мірою перевага. Студію можна порівняти з чистим полотном для художника. Відкритий простір дає можливість зонувати та облаштувати помешкання відповідно до власних потреб і вподобань;
  • економія під час ремонту та меблювання. Невелика площа дає змогу суттєво заощадити на ремонті та купівлі меблів.

Квартира-студія / Фото КН РІЕЛ

Попри значні переваги, квартира-студія має певні недоліки, на які слід зважати під час вибору житла. Серед основних можна виокремити такі:

  • звуки та запахи. Звуки з одного куточка квартири долинають в будь-який інший, тому кипіння чайника чи прибирання робота-пилососа буде чутно всюди. Те саме стосується запахів: коли вариться їжа, її аромат поширюється на всю квартиру;
  • відсутність особистого простору. Особливо це відчувається у випадку, коли у квартирі живуть кілька людей. Повністю усамітнитися не вийде, навіть коли це дуже потрібно;
  • нестача природного освітлення. У більшості випадків студії мають лише одне вікно, через це денне світло мало проникає в помешкання.

Коли варто обирати однокімнатну квартиру

Якщо квартири-студії підходять для комфортного проживання однієї людини, то в однокімнатних квартирах можуть жити двоє чи навіть більше осіб. У таких помешканнях є окрема кухня. Якщо вона простора, то її додатково можна переоблаштувати на житлову кімнату. Це легко зробити за допомогою меблів подвійного призначення та вдалого планування.

Нерухомість Кухня Однокімнатна квартира КН РІЕЛ
Окрема кухня в однокімнатній квартирі / Фото КН РІЕЛ

До того ж навіть найменші однокімнатні квартири мають балкон або лоджію, які можна утеплити й переоблаштувати на додаткову кімнату чи робочу зону.

Для вибору саме вашої затишної однокімнатної квартири варто звернути увагу на пропозиції Корпорації Нерухомості РІЕЛ. Житло можна придбати у Києві та у Львові як у вже готових будинках, так і вибрати варіант на стадії будівництва.

КН РІЕЛ пропонує однокімнатні квартири з різним плануванням, наприклад, з наявністю гардероба чи великої кухні-вітальні, з балконом-лоджією чи власною терасою. Видові квартири з панорамними вікнами також у продажі. Переглянути доступні варіанти можна в каталозі.