Про це повідомило угорське видання Magyar Midok.

Читайте також: Скандал з угорськими паспортами: МЗС відреагувало на висилку українського консула

Менцер назвав "недружнім жестом" те, що Київ вже багато місяців затягує із офіційним погодженням кандидатури угорського посла – ним повинен був би стати один із найвищих за рангом угорських дипломатів, державний секретар МЗС Іштван Ійдярто. Та для його призначення Україна повинна погодити кандидатуру.


Тамаш Менцер назвав поведінку Києва "недружньою"

Також Менцер окремо наголосив, що в Україні далі залякують угорську меншину і поскаржився на відсутність критики дій Києва з боку ЄС. Прес-секретар зазначив, що недотримання прав меншин в Україні – не угорсько-українська, а міжнародна проблема.

Менцер підтвердив позицію Угорщини щодо безпідставності видворення свого консула з Берегового через "паспортний скандал". Мовляв, в Україні ж не передбачене покарання за подвійне громадянство. Зате, за його словами, подвійне громадянство – одна з європейських цінностей.

У чому суть "паспортного скандалу"? У вересні 2018 року стало відомо, що на Закарпатті українцям видають угорські паспорти. Зокрема, з'явилось відео, як в угорському консульстві у Берегові місцеві жителі отримують громадянство сусідньої держави та присягають їй на вірність. Це викликало гучний дипломатичний скандал. Голова МЗС України Павло Клімкін Павло Клімкін заявив, що проблема скандалу з видачею угорських паспортів у Береговому полягає не тільки в самому факті видання документів, а й у вимогах приховати це від української влади.