Як розповів журналіст Андрій Цаплієнко, на тимчасово окупованих територіях таки серйозно взялися за підготовку до псевдореферендуму. І це попри те, що гауляйтери масово повтікали на безпечну відстань, знаючи про контрнаступ ЗСУ.

Читайте також 11 вересня буде підвищений рівень "бавовни" в повітрі, – Центр спротиву про "референдуми"

Окупанти планують купувати виборців

Ворог чудово розуміє, що добровільно на це "волевиявлення" мало хто піде. Тож вирішив скористатися старим, але перевіреним роками способом, – підкупом. Адже хіба матеріальне заохочення дозволить зібрати більшу кількість тих, хто взагалі з'явиться на виборчій дільниці та проголосує.

У мережу журналіст виклав світлини документів з Мелітополя. Їх отримують місцеві "волонтери". Останні займаються проведенням опитування містян. Цікавить лиш одне: візьмуть чи не візьмуть вони участь у псевдореферендумі.

На "референдум" закликають людей грішми / Фото з телеграму Цаплієнка

Кожен "волонтер" отримав інструкцію. У ній розписаний алгоритм дій, а також список запитань. Крім того, при ньому повинен бути маршрутний лист. До нього заносять відомості про візит.

Особливу увагу Цаплієнко звернув на третій пункт в інструкції. У ньому йдеться про роботу з запереченнями. Мовляв, якщо людина відмовляється брати участь в опитуванні, то їй слід запропонувати заповнити "талон-звернення". Останній передбачає "одноразову й щомісячну матеріальну допомогу".

Акцент роблять саме на цій "матеріальній допомозі". І жоден "волонтер" не вирушить в обхід, якщо не візьме відповідні агітаційні матеріали. Зауважимо, що у посіпак загарбників також стоять певні плани. Тож якщо загітувати потенційних виборців не вдасться, то свого гонорару вони також не побачать.

Людей ділять на категорії

Ясна річ, що обхід повинен строго документуватися. Тож у маршрутному листі є низка граф, які потрібно буде заповнити. Зокрема й ту, де вписується "результат опитування".

У випадку, якщо мешканець відмовився від голосування у псевдореферендумі, то у цій графі ставлять "0". Це означає, що "волонтер" повинен буде неодноразово навідуватися до цього помешкання. Робити це доти, поки не отримає ствердну відповідь.

Тих, чия реакція була жорсткішою, маркують позначкою "X". До таких потенційних виборців, наголошують в інструкції, "ви більше не заходите". Цаплієнко не виключає, що відповідний запис роблять не просто так. До радикалів, які шлють слідом за російським кораблем, уже прийдуть російські спецслужби.

Колаборанти не вірять в успіх псевдореферендумів

Зауважимо, що прагнення провести "референдуми" йде з кремля. Самі ж місцеві колаборанти не надто вірять, що вдасться бодай якось організувати відповідне "волевиявлення". І на це є низка причин.

Передовсім їх лякає відсутність перемог росії у війні проти України. Такий сценарій змушує сумніватися в тому, що країна-агресорка зможе захистити території, які відібрала силою.

Крім того, колаборанти переймаються через контрнаступ ЗСУ та активний громадянський і партизанський спротив на місцях. Останнє змушує ворога постійно почуватися у небезпеці. А головних "очільників" – переховуватися за межами окупованих територій.

Варте уваги – історія маріупольчанки, котра втікала з 4 котами: дивіться відео