До повномасштабного вторгнення більшість українців (54%) взагалі не мала заощаджень. Тож коли Росія напала на нашу державу, багатьом людям довелося брати позики, щоб мати кошти на базові побутові витрати.

Важливо "Банки готуються до блекаутів": як працюватимуть фінустанови

І все б нічого, якби вони не втратили можливість ці кредити обслуговувати – 70% українців відчули зниження доходу, про що свідчить опитування КМІС, а третина – втратила роботу. Тож проблеми з виплатою кредиту в Україні почастішали.

Олена Коробкова

Голова Ради Незалежної Асоціації Банків України

Поширена зараз ситуація – до війни людина брала кредит, абсолютно відповідально поставившись до цього рішення і розрахувавши свої сили й можливості цей кредит виплачувати, однак напад Росії на Україну різко змінив реалії позичальника. Доходи скоротилися, кредит виплачувати немає змоги. В колонці НВ.

Але на 8 місяці війни варто думати про майбутнє – потрібно поступово виходити з боргів.

Чому варто домовлятися з банком

Мати кредити – це нормально. До прикладу, для американців – це звичний стиль життя, адже принаймні 80% дорослого населення користується хоча б однією кредитною карткою. Але позики, за якими ви не можете вчасно робити платежі, – це вже серйозна проблема.

  • По-перше, це псує вашу кредитну історію. Навіть один протермінований платіж може серйозно нашкодити, а коли їх багато – це стане справжньою проблемою. Важливо, що всі банки передають інформацію до Бюро Кредитних Історій (БКІ). Тож, зіпсувавши свою кредитну історію в одному банку, скоріш за все у майбутньому вам вдасться взяти кредит на менші суми та на менш вигідних умовах в будь-якому банку. Або у видачі кредиту й взагалі можуть відмовити.
  • По-друге, ігнорувати кредит зовсім - не можна. Це прямий шлях до судової тяганини з банком чи колекторською організацією. Краще не доводити ситуацію до такого критичного стану.
  • По-третє, люди, які не платять по кредиту та уникають контакту, втрачають можливість скористатися доступними програмами лояльності, як реструктуризація або програми прощення кредитного боргу.

Незалежна асоціація банків: Банк завжди йде назустріч клієнту та пропонує програму реструктуризації. Однак якщо клієнт узагалі відмовляється оплачувати кредит і не виходить на конструктивний зв’язок із кредитором, то угода передається в обслуговування колекторській компанії,
– зазначили у Незалежній Асоціації Банків.

Щоб вибратися з боргової ями та позбутися кредиту, який став не по силі, найкраще скористатися можливістю реструктуризації боргу.

Що таке реструктуризація

Реструктуризація дозволяє клієнту врегулювати проблемну заборгованість, змінивши умови кредитування. При цьому можуть:

  • збільшити термін дії кредиту;
  • зменшити розмір щомісячного платежу;
  • змінити відсоткову ставку за кредитом.

Таким чином його кредитна історія не страждає так, як би це було при ігноруванні платежів.

Проблеми з виплатою кредиту почастішали в умовах війни зі зрозумілих всім причин. Так, частка непрацюючих кредитів в економіці України зросла до 30% у серпні. Тобто кожна третя гривня, видана банком, не повертається. Тож НБУ рекомендував фінустановам реструктуризувати борги під час війни.

Банки також зацікавлені у тому, щоб боржники все-таки повернули кошти. Цю послугу вже запропонував позичальникам Sense Bank. Для більшого комфорту клієнтам дали змогу це робити, зокрема, онлайн у мобільному додатку.

Журналісти 24 каналу дізналися деталі в представників Sense Bank, де наразі реструктуризація кредитної заборгованості є одним із найпоширеніших запитів від клієнтів.

Для кожного клієнта Sense Bank розробляє індивідуальну програму реструктуризації, завдяки якій можна збільшити термін дії кредиту, зменшити розмір щомісячного платежу або змінити відсоткову ставку за кредитом. Оформити програму клієнт банку може онлайн за 5 хвилин в мобільному додатку Sense SuperApp,
– зазначили у банку.

На сьогодні програмою реструктуризації кредитів вже скористалися 90 тисяч клієнтів банку, реструктурувавши свої кредити на понад 4,4 мільярда гривень.

Для кого ця послуга

Реструктуризувати свій кредит в Sense Bank можуть клієнти з протермінуванням, чий кредит перевищує 5 тисяч гривень, а термін до повного погашення триваліший, ніж 3 місяці.

Для кожного клієнта банк робить індивідуальну пропозицію на основі 5 тарифів реструктуризації кредиту.

Кредит можна достроково погасити, а внесення платежу (для участі в програмі або першочергового) не є обов’язковим. Детальніше про умови програми, читайте за посиланням.

Як оформити реструктуризацію кредиту в Sense Bank

Оформити програму реструктуризації можна онлайн в цифровому банку Sense SuperApp. Отримавши сповіщення в додатку, потрібно ознайомитись із запропонованими умовами та натиснути кнопку “Реструктуризувати”.

Після оформлення реструктуризації по кредиту готівкою всі необхідні документи автоматично будуть надіслані на електронну адресу клієнта. До того ж можна підписати угоду у будь-якому відділенні Sense Bank.

До слова, оформити онлайн-програму реструктуризації за кредитною карткою можна всього за кілька хвилин і без надання додаткових документів. Адже у такому випадку створюють не новий договір, а розтермінування в рамках чинного договору.

Тож, якщо маєте проблемну заборгованість, варто зайнятися нею якомога швидше. Це допоможе зберегти вашу кредитну історію, а відтак і можливість брати кредити на пільгових умовах у майбутньому. Крім цього, реструктуризація вбереже ваші гроші, адже штрафи більше не будуть нараховуватися. За умовами реструктуризації українцям варто звертатись до свого банку.