Про це розповів міністр аграрної політики Роман Лещенко в ефірі "Перехресного допиту" на 24 каналі. Він зазначив, що якби у влади було бажання, можна було б провести реституцію, розробити механізми повернення землі та спеціальне законодавство.

Повне інтерв'ю Про землю чиновницьких кланів та зв'язок зі "слугами": інтерв'ю з міністром Романом Лещенком

Як повернути резерви України

На думку міністра, українці не бояться заявляти й показувати конкретні факти, зокрема, розкривати корупційні схеми. Він підкреслив, що Україна – "надзвичайно багата", бо має, зокрема, поклади літію, бурштину, золота та газу.

У резерві є, як мінімум, 5 мільйонів гектарів, які можна повернути в державу. Якщо український народ хоче мати відповідну ресурсну базу для майбутніх поколінь, це все треба буде повертати,
– зазначив Лещенко.

Він наголосив, що кожна наступна влада, якщо матиме політичну волю, встановлюватиме порядок. "Це все (незаконно привласнені території – 24 канал) можна повертати", – переконаний міністр.

Читайте також Ми відновили історичну справедливість, – міністр аграрної політики про земельну реформу

Лещенко про земельні оборудки

Він запевнив, що всі схеми земельних правопорушень у майбутньому виведуть все в публічну площину через портал відкритих даних. Тоді українці зможуть бачити через супутниковий моніторинг:

  • хто працює на землі;
  • яка врожайність;
  • хто скільки платить податки;
  • в якому періоді людина набула земельну ділянку.

За його словами, у правопорушень щодо оборудки земельних схем немає строків давності. Все залежить від політичної волі, як пояснив міністр.

Дивіться "Перехресний допит" з Романом Лещенком: відео