Про це розповів міністр аграрної політики Роман Лещенко в ефірі "Перехресного допиту" на 24 каналі. Він пояснив, що користувачі порталу можуть у режимі реального часу бачити де земля, де забудова, а де система електропостачання.

Повне інтерв'ю Про землю чиновницьких кланів та зв'язок зі "слугами": інтерв'ю з міністром Романом Лещенком

Лещенко про геопортал

Міністр зауважив, що схоже до того, як українці вже можуть "зайти подивитися, хто бенефіціар або засновник юридичної особи", так буде про і землю.

Все, що виводиться в цифровізації у публічний доступ – робить прорив у питанні відкритості даних,
– переконаний він.

На його думку, після оприлюднення всіх латифундистів-власників землі, які за 30 років привласнили землю і надра, буде суспільний резонанс.

Що таке геопортал?

Проєкт геопорталу презентували ще у лютому 2021 року. У масштабний геопортал відкритих даних увійшли відомості про земельні, водні, лісові ресурси, власників землі тощо.

Роман Лещенко зазначив, що відкриті та повні дані Державного земельного кадастру – важливий елемент боротьби проти земельного рейдерства.

Як змінити систему

Лещенко розповів, що мріє, аби "громади безпосередньо самі розбирали зсередини всіх "крепкіх хазяйствєнніків", які понахапували ці землі". Він переконаний, що лише через суспільний діалог можна зробити зміни.

Дивіться "Перехресний допит" з Романом Лещенком: відео