Про це говорили посол України у Великій Британії Вадим Пристайко та посол Британії в Україні Мелінда Сіммонс 28 жовтня. Розмова відбулася під час віртуального "Діалогу послів" під егідою університету Кембриджа, пише Укрінформ.

До теми Юридично необґрунтоване, – заступник голови КСУ прокоментував скандальне рішення

Як міжнародна спільнота реагуватиме на рішення КСУ про декларації

Український дипломат зауважив, що оскаржувати чи ставити під сумнів рішення Конституційного Суду – "не дуже добра річ", і він цього робити не буде. Але:

  • "Варто розуміти, що багато партнерів по всій планеті не будуть заглиблюватися в тему, вивчати, якими були правила і що означає рішення КС. Що вони зрозуміють – це те, що оскаржується дуже сувора та струнка система (антикорупційна – 24 канал), збудована в Україні".

В ефективності антикорупційних органів України ж Пристайко переконався на власному досвіді, помітивши їхню уважність навіть до дрібних деталей в електронних деклараціях.

Електронне декларування діє в Україні з 2016 року, воно вже довело свою важливість і "дало українцям надію на початок викоренення корупції". Президент Зеленський обіцяв, що держава зможе утримати цю практику.

Якщо ми дозволимо системі (корупційній – 24 канал) повернутися і закріпитися, мені як послу буде неможливо пояснити нашим міжнародним партнерам, як ми могли це дозволити,
– заявив Пристайко.

Коментар пані посла Великої Британії в Україні Мелінди Сіммонс

"Коли незалежні антикорупційні інституції зазнають таких загроз, для будь-якого лідера важливо висловити підтримку цим інституціям. І президент Зеленський вже зробив це", – зауважила пані Сіммонс. Однак:

  • "Хтось може сказати, що цього було недостатньо. Міжнародні структури потужно інвестували, щоб допомогти Україні розвинути ці інституції та переконатися, що вони мають надійну основу".

Посол Великої Британії в Україні наголосила, що український уряд мав би відшукати "шлях розв'язання цієї проблеми".

Інша думка Судді виконали забаганку президента, – Рябошапка про рішення Конституційного Суду

КСУ скасував покарання за незаконне збагачення: коротко про скандальне рішення

  • 27 жовтня Конституційний Суд України визнав неконституційною статтю 366-1 Кримінального Кодексу України, яка передбачає покарання за неправдиве декларування (штраф або позбавлення волі) чиновників державного або місцевого рівня. Це рішення ухвалили за серпневим позовом 47 депутатів ВРУ від ОПЗЖ і "За майбутнє". НАЗК вже заявило, що прибирає з відкритого доступу реєстр декларацій.