Головатий заявив, що рішення КСУ є "юридично необґрунтованим". Відповідна заява з'явилась на сайті Конституційного Суду.
Цікаво Скандальне рішення Конституційного Суду: як це вплине на українців
Як пояснював своє рішення Конституційний Суд, кримінальна відповідальність за недостовірне декларування є надмірним покаранням. За словами представників, правопорушник зазнає значно гірших наслідків від покарання, ніж ті, які міг нанести сам.
Водночас Головатий з цим не погодився.
Висновок суду про неконституційність кримінальної відповідальності за декларування недостовірних відомостей вважаю юридично необґрунтованим,
– заявив заступник голови КСУ.
Чому Головатий так вважає
Заступник голови КСУ пояснив, що у Кримінальному кодексі чітко вказано те, що людина нестиме відповідальність лише в одному разі – якщо знала за статки, однак спеціально приховала інформацію.
Також, за словами Головатого, у статті встановлена межа настання кримінальної відповідальності – якщо неправдива інформація відрізняється від достовірних на суму понад 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Скандальне рішення КСУ: що відомо
- 27 жовтня Конституційний Суд України скасував статтю Кримінального кодексу про декларування недостовірної інформації. Це трапилось наприкінці засідання.
- Згідно з таким рішенням, люди, які брехатимуть у декларації, не понесуть відповідальності за дії.
- Позов подали народні депутати від ОПЗЖ і групи "За майбутнє". Варто зазначити, що їх пов'язують з олігархом Ігорем Коломойським.
- В Офісі Президента вже відреагували на рішення КСУ. Там заявили, що в цьому винні "бізнесмени від політики", які не можуть стерпіти, що спосіб їхнього життя і майно було під контролем.
- Водночас ексгенпрокурор Руслан Рябошапка назвав рішення "забаганкою президента", яку судді виконали.