Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко неодноразово робив "гучні" заяви, однак не мав жодних доказів. Про це заявив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

Зверніть увагу Лукашенко звинуватив Україну у постачанні зброї для терактів

Лукашенко часто говорить про зброю

За словами Андрія Демченка, тема "контрабанди зброї з України" одна з улюблених для самопроголошеного білоруського президента. Олександр Лукашенко неодноразово про це говорив, однак ні разу не надавав хоча б якихось доказів.

Риторика Лукашенка про зброю з України – не нова. Це одна з найулюбленіших його тем протягом останніх років. Я вже й не пам’ятаю, скільки разів він про це говорив. Інколи він зазначав про тонни зброї, про перекриття кордону з Україною через це, – заявив Демченко.

Крім того, на думку речника Держприкордонслужби, своїми заявами Лукашенко нівелює роботу білоруських прикордонників, які б мали затримувати "зброю" на кордоні. Однак вони у своїх звітах зазначають, що таких дій не помічали. За останні 9 місяців, за словами Демченка, зафіксували лише 33 одиниці зброї, яку намагалися перевести. І це відбувалося в обох напрямках.

Демченко переконаний, що заяви Лукашенка спрямовані на те, щоб перекинути на когось провину за міграційну кризу на кордоні з Польщею та якимось чином прикрити свої дії.

Заяви Лукашенка щодо України: останні новини

  • Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко неодноразово робив дивні заяви щодо України. Крім "контрабанди зброї", він відзначився висловлюваннями про український Крим.
  • Наприклад, в інтерв'ю пропагандисту Дмитру Кісєльову, Лукашенко заявив, що український Крим "де-юре і де-факто російський" та заговорив про плани відвідати півострів разом очільником Кремля Володимиром Путіним.
  • Крім того, Лукашенко цинічно заявив про те, що українські військові в 2014 році "просили допомоги в Росії", щоб та "врятувала Крим".