За фактом інциденту правоохоронці зареєстрували одразу 2 кримінальних провадження: за статтями про хуліганство та самоуправство. 

Читайте також Може скористатися агресор, – Ткаченко проти "роздмухування ситуації" з УПЦ МП

Що про суперечку кажуть у ПЦУ

Парафіяни Православної церкви України розповіли, що 10 травня прийшли до місцевого храму на службу, однак це не сподобалося представникам Московського патріархату.

Прийшли прихильники Московського патріархату, які перешкодили богослужінню. Ми мусили закритися в церкві. Вони кричали, матюкалися,
– розповів священник ПЦУ отець Віктор.

Згодом спалахнув справжній скандал та шарпанина. У результаті до церкви викликали 2 карети швидкої допомоги. Постраждали 24 людини – у них були травми та опіки від розбризкування газових балончиків.

Яка позиція МП

У Московському патріархаті вважають, що храм їхній, бо вони "не визнають перехід вірян до ПЦУ". Хоча за нього місцеві жителі проголосували ще у 2019 році.

"Ну, із цих 900 людей, скажемо так, 59 ухвалили рішення про перехід", – зазначив священник УПЦ МП отець Андрій.

Натомість у Православній церкві України запевняють: храм і територія навколо нього – їхня. Це підтвердив навіть Верховний Суд.

Версія місцевого депутата

Депутат Вараської міськради Олександр Дерев'янчук розповів "Суспільному" про своє бачення ситуації.

Мало відбутися в релігійній споруді заявлене богослужіння у громади ПЦУ. Прийшли представники МП і почали виламувати паркан, ворота, ПЦУ почала захищати матеріальні цінності власного храму,
– зазначив депутат.

Він уточнив, що двері в храм були зачинені, усередині перебувала група вірян ПЦУ разом зі священником. Сама ж бійка відбулася на підступах до храму.

Реакція міського голови

Мер Вараша Олександр Мензул назвав протистояння затяжним конфліктом.

"Зараз домовилися, що храм буде опечатано поліцією, охорона буде поставлена цілодобово до вирішення всього в судовому полі", – повідомив Мензул.

Наразі, за його словами, у Державному реєстрі храм записаний за ПЦУ і це не подобається вірянам з УПЦ МП.

На Рівненщині віряни ПЦУ та МП побилися через церкву: відео