Для того, щоб запобігти конфліктам, потрібно комунікувати. Таку думку висловив очільник Міністерства культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Зверніть у вагу Не було води: у Києві на території храму УПЦ МП в пожежі згоріли люди – фото

За його словами, він займає нейтральну позицію. Міністр заявив, що роздмухувати відповідну ситуацію не треба.

У будь-якому разі рухатися в той чи в інший бік для того, щоб зараз роздмухувати цю ситуацію, якою могли б скористатися наші недруги, я вважаю, не потрібно,
– сказав Ткаченко.

Він зауважив, що культура діалогу є найкращими ліками проти запобігання будь-яких дискусій.

Ситуація у сфері релігійної взаємодії є унікальною, – Ткаченко

Також очільник МКІП наголосив на тому, що ситуація, пов'язана з релігійною взаємодією, є цікавою, унікальною та позитивною. Він відзначив, що Всеукраїнська рада церков об'єднує майже всіх представників організацій.

"Я хотів би наголосити, що це унікальна ситуація. Навряд ви десь знайдете таку. Толерантність, яка є в релігійному полі, вражає багатьох наших західних партнерів. Тому що, попри те, що можуть бути якісь прояви якоїсь з церков, загалом ситуація нормальна, спокійна, коректна. Дискусії періодично відбуваються, але вони не виходять за межі", – сказав Ткаченко.

Коротко про перейменування УПЦ МП

  • У 2018 році Верховна Рада ухвалила закон, згідно з яким релігійні організації повинні вказувати в назві свою приналежність до Росії, якщо така є.
  • Міністерство культури підготувало перелік низки церков, яким потрібно було це зробити. 
  • Проти цього виступили представники "Опозиційного блоку – За життя", серед як Вадим Новінський та Василь Німченко.