Речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук в ексклюзивному інтерв'ю розповів про роль ВМС у повномасштабній війні Росії проти України. Він зазначив, що ворог всіма силами намагався знищити залишки нашого флоту ракетними ударами.

Дивіться також Чи є бойові дельфіни у війні Росії проти України: Плетенчук розвінчує міфи

ВМС – це не тільки судна

За його словами, він поки що не може розкривати суть операцій, але, зокрема й завдяки флотському корабельному угрупуванню, вороги не змогли десантуватися в Одесі. Плетенчук пояснив, що російські ВДК було видно з деяких багатоповерхівок: вони обстрілювали узбережжя зі штатного суднового озброєння, але так і не змогли наблизитися до берега.

При цьому нам треба розуміти, що Військово-морські сили складаються не лише з суден. За цей період війни у нашому штаті відбулося багато змін,
– наголосив речник.

За цей час з'явилися нові підрозділи, навіть деякі роди військ. Зокрема, було створено берегові ракетно-артилерійські війська з "Нептунами" та "Гарпунами" на озброєнні, також додалась бригада дронів, гелікоптери іноземного виробництва, річкова флотилія та амфібійні засоби для операцій з висадки десанту.

Плетенчук сказав, що захищали підступи до наших міст не тільки екіпажі кораблів, тому що на початку наступу росіян використовувалися всі наявні засоби, і наші військові виконали завдання на відмінно.