Про це 24 каналу розповів військовий оглядач Денис Попович. Він наголосив, що наразі окупанти перекидають свої війська на Південь – Херсонську та Запорізьку область.

До теми Контрнаступ вже триває, не дозволяємо захопити нові території, – ОК "Південь"

На його думку, саме на цих напрямках ворог зосередить основні зусилля для втримання заховлених териорій.

Це втримання може виконуватися двома способами – або захищати ці території, або наступати на позиції українських сил. Експерти зазначають, що російська армія концентрує наступальні угруповання,
– заявив Попович.

Зокрема, як пояснив експерт, росія концентрує на Півдні частину повітряно-десантних військ, а це “інструмент”, щоб наступати, а не захищатися.

Він додав, що росія перекидає війська на Південь частково зі своєї території, але більшою мірою – з інших ділянок фронту, зокрема з Харківського та Донецького напрямків.

"Якщо це перекидання відбувається, то варто очікувати зниження бойових дій на Харківському та Донецькому напрямках і підсилення, проте підсилення – на Запорізькому та Херсонському напрямках", – відповів експерт.

Яка ситуація на інших напрямках

За словами Поповича, росіяни атакують Бахмут та проводять бойові дії на Донеччині (йдеться про Жмеринку, Красногорівку та Авдіївку).

Там йдуть бої. Сили так званого "першого армійського корпусу" псевдореспубліки намагаються просунутися, але ситуація складна. Окупанти б'ються головою об стінку, але я не думаю, що будуть в них значні успіху, бо лінія захисту укріплена, ми її будували 8 років,
– запевнив експерт.

Яка ситуація на фронті: бойові дії станом на 1 серпня

  • На Півдні окупанти обстрілювали із ствольної, реактивної артилерії та танків близько 30 населених пунктів. росіяни посилюють своє угруповання на Криворізькому напрямку.
  • На Харківському напрямку противник також гатив із танків, ствольної та реактивної артилерії цілу низку населених пунктів. З авіації вдарили вороги біля Мосьпанового.
  • На Слов'янському напрямку ворог обстріляв території поблизу Чепіля, Протопопівки, Грушувахи, Гусарівки, Дібрівного, Мазанівки, Краснопілля, Долини та Барвінкового. російська розвідгрупа намагалась дізнатися позиції ЗСУ біля Мазанівки.
  • На Краматорському напрямку ворог не вів активних бойових дій, проте обстрілював із ствольної, реактивної артилерії, танків та авіації.
  • На Бахмутському напрямку зафіксували обстріли біля багатьох населених пунктів. Авіаудар був біля Кодеми. Також сили противника наступали у напрямку Яковлівки, група знешкоджена.
  • Штурмові дії росії завершились безуспішно у напрямку Вершини та Соледара. Бої біля Бахмута тривають. На Авдіївському напрямку окупанти вели штурмові дії в напрямку Пісків, проте були змушені відійти.
  • На Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог гатив із ствольної та реактивної артилерії біля низки населених пунктів. росіяни проводили розвідку боєм у напрямку Мар'їнки, проте безуспішно.