Про це на стрімі 24 Каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. На його думку, існує негласна домовленість, що Росія не постачатиме Ірану винищувачі Су-35, а західні партнери поки не передаватимуть Україні винищувачі F-16.

Дивіться також Росія регулярно отримує партії "Шахідів": у WSJ розповіли, що Ірану дають натомість

Що станеться, якщо Іран отримає російські Су-35

Як вважає Світан, передача Су-35 для Ірану дійсно наблизить Україну до отримання F-16. Він гадає, що попередня угода була укладена між США, Росією, Ізраїлем та за участі інших міжнародних партнерів.

Особливо неприємною можлива передача російських винищувачів Су-35 до Ірану буде для Ізраїлю. Вони можуть завадити деяким планам цієї держави.

Сама по собі передача Су-35 для Ірану є небезпечною для Ізраїлю тим, що ті бойові дії, які Ізраїль планує зі знищення іранської ядерної програми, можуть бути зірвані цими Су-35. Останнім часом ще й Китай підійшов – Саудівська Аравія та Іран відновили дипломатичні відносини. Саудити можуть перекрити повітряний простір, по якому можна було б завдати удару по Ірану,
– зазначив Світан.

Дивіться щоденне зведення від Романа Світана на ютубі 24 Каналу

На його думку, якщо Іран таки отримає російські Су-35, це може потягнути за собою передачу винищувачів F-16 для України.

Росія регулярно отримує дрони від Ірану

  • В Міноборони Великої Британії припускають, що Росія почала регулярно отримувати іранські дрони-камікадзе "Шахід" невеликими партіями. З початку березня, як там повідомили, Росія запустила щонайменше 71 Shahed-136, не враховуючи сьогоднішній обстріл.
  • Військовий експерт з Ізраїлю Давид Гендельман вважає, що натомість Іран отримує від Росії кіберзброю. Надалі все може дійти і до Су-35 або ж до ЗРК С-400.
  • В ніч на 28 березня російські окупанти завдали масованої атаки дронами. Відомо, що силам ППО вдалося знищити 14 з 15 ударних дронів.