За даними Міністерства оборони США, росіяни перекинули на територію України 105 своїх батальйонних тактичних груп (БТГ). Більшість з них зосереджено на Донбасі. Адже саме туди Росія перекидає свої війська у намаганні захопити цю територію.

Важливо Входимо у нову довготривалу фазу війни, – Резніков про те, що пережила Україна

Однак в Пентагоні відзначають, що цієї кількості військ недостатньо для прориву. Тож відчутного поступу з боку російської армії немає. Саме через це вони намагаються зараз збільшити кількість своєї армії на Донбасі.

Однією з проблем для російського наступу стало те, що вони не можуть перекинути свою армію через річку Сіверський Донець. Під час спроби переправи за допомогою понтонних мостів, вони неодноразово були обстріляні українськими військовими. Під час однієї такої спроби окупанти втратили 73 одиниці військової техніки – фактично одну БТГ.

Також Пентагон відзначає, що у деяких БТГ є проблеми з моральним духом та згуртованістю. Доходить до того, що солдати відмовляються виконувати накази офіцерів. Хоча зафіксовано випадки, коли й офіцери теж відмовляються виконувати накази керівництва.

Окрім того, самі солдати воюють не так агресивно у плані проведення бойових дій, як цього від них очікували.

"Це узгоджується з проблемами згуртованості та моральним духом, які ми бачили в минулому", – відзначили в Пентагоні.

На відміну від росіян, в українців немає такої проблеми згуртованості та моральним духом. В Міноборони США відзначають в українцях "велику волю воювати".

"У них є, вони це продемонстрували, дуже сильну волю до боротьби та бажання продовжувати захищати позиції. І я думаю, що це найкраще представлено через тривалу відсутність прогресу з боку росіян, зокрема на Донбасі", – відзначив речник Пентагону під час пресконференції.