Російські пропагандисти вже встигли традиційно звинуватити у всьому Україну. Однак у ГУР вкотре спростували заяви країни-агресорки.

Дивіться також Новий наступ Росії на Харків: наскільки це реально та чи допоможе Путіну мобілізація

Україна не причетна до провокацій на Запорізькій АЕС

Представник ГУР МО Андрій Юсов повідомив, що Україна не причетна до жодних збройних провокацій на окупованій ЗАЕС. За його словами, такі імітаційні удари Росії по території станції є постійною практикою окупантів.

Він наголосив, що Росія вкотре наражає на небезпеку ядерний об'єкт, цивільне населення та навколишнє середовище всієї Європи.

Російські удари, зокрема, імітаційні, по території української атомної станції, як і розміщення там військ та озброєння, мінування об'єктів ЗАЕС давно вже є відомою та постійною злочинною практикою окупантів,
– заявив український посадовець.

Юсов сказав, що Росія має вивести війська з усіх об'єктів ЗАЕС. Як зазначив представник ГУР МО, лише це дозволить відновити дотримання усіх необхідних міжнародних норм та контролю над важливим об'єктом атомної енергетики.

Зауважимо, що наразі, на жаль, Запорізька АЕС перебуває під контролем Росії та її озброєних загарбників, які розташовані по периметру станції.

Раніше МАГАТЕ повідомило про вибух безпілотника на території ЗАЕС

  • Фахівці Міжнародного агентства з атомної енергії повідомили, що були поінформовані ЗАЕС про те, що сьогодні на території станції здетонував безпілотник. Зазначається, що така детонація відповідає спостереженням МАГАТЕ.
  • Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі стурбований такою бойовою активністю у цій зоні. Він закликав утриматися від дій, які суперечать п’яти принципам МАГАТЕ та ставлять під загрозу ядерну безпеку.
  • Російські пропагандистські ЗМІ уже встигли поскаржитися, що Збройні Сили України нібито атакували купол 6-го енергоблока Запорізької АЕС. За їхніми даними, критичних пошкоджень і постраждалих немає, радіаційний фон у нормі.
  • Нагадаємо, що ЗАЕС окупована російськими військами на початку березня 2022 року. Тоді ж чотири блоки були поступово зупинені, а два ще працювали до вересня 2022 року. Російські загарбники вже неодноразово здійснювали провокації у цьому регіоні.