Радник голови ОПУ Михайло Подоляк сказав 24 Каналу, що начебто Захід казав про санкції, обмеження та ізоляції, проте Північна Корея продовжує надавати Росії зброю. І Росія від цього не постраждала, а Північна Корея не отримала жодних обмежень.

Дивіться також Замість Мальдів та Ібіци: російські туристи проведуть пляжний сезон у КНДР

Факт, на який немає відповіді

Михайло Подоляк підкреслив, що Північна Корея офіційно говорить, що передає Росії снаряди. Є й ілюстративні докази не лише української розвідки, а й Сполучених Штатів – потяги та кораблі зі снарядами. І це все зафіксовано відповідними кримінальними справами.

Навіщо розвідка виходить і каже, що бачить докази? Тоді надрукуйте їх. А після того, як надрукуєте, тобто покажете, що вони є, які рекомендації будуть для глобальних спільнот? Що робити? Що далі?,
– зауважив радник голови ОПУ.

На його думку, це факт, на який немає відповіді. Проте саме цей факт у рамках міжнародного права стимулює країни типу Північної Кореї збільшити можливість допомоги Росії.

Північна Корея розуміє, що якщо Росія не впаде, тоді вона допоможе Північній Кореї суттєво ескалювати ситуацію на Корейському півострові і розв'язати питання, які потрібні Північній Кореї.

Чому? Тому що до Росії більше не буде жодних питань та претензій. Росія буде надто потужною, щоб боятись чогось,
– підсумував Михайло Подоляк.

Співпраця Росії та КНДР: що відомо

  • Росія вимушена випрошувати боєприпаси у Північної Кореї, адже не здатна вести війну у довгій перспективі. Це свідчить про слабкість та вразливість країни-агресора.
  • Росія отримує від КНДР артилерійські снаряди, виготовлені 50 років тому. Вони або непридатні до використання, або потребують ретельної перевірки. Цікаво, що Північна Корея віддає старі речі й просить в обмін ракетні та підводні технології з метою розвитку власної оборонної промисловості.
  • Очільник ГУР МО Кирило Буданов заявив, що Північна Корея є реальною проблемою, оскільки постачає росіянам величезні обсяги озброєння. Серед інших військових союзників – Іран та Білорусь, проте їхня допомога є обмеженою.
  • У США заявили, що Росія в період з грудня 2023 року закупила в КНДР понад 11 тисяч контейнерів із боєприпасами та відправила щонайменше 7 000 контейнерів, наповнених більш ніж мільйоном снарядів та ракетами "Град".