Таку думку 24 Каналу озвучив заступник керівника Об'єднаного перехідного кабінету, керівник Народного антикризового управління Білорусі Павло Латушко. За його словами, для Путіна важливе приєднання Білорусі до складу Росії.

Дивіться також Гра в ескалацію: коли та скільки ядерних боєзарядів Росія може розмістити в Білорусі

"Путін отримав у повне розпорядження територію Білорусі. Ми вимушені констатувати, що на наших очах зникає суб'єкт міжнародної політики та права Білорусь. Розміщення ядерної зброї означає появу додаткових військових та постійних баз Росії, – зауважив він.

Керівник Народного антикризового управління стверджує, що, очевидно, Лукашенко хотів охороняти ядерну зброю самостійно, але Кремль йому не дозволить, щоб нелегітимний лідер не перехопив озброєння.

Лукашенко – губернатор Росії у Білорусі

Павло Латушко припустив, що ядерну зброю можуть розмістити Барановичах та Мачулищах, до цього схиляються експерти. Також для цього можуть обрати місто Лада або Гомельську область.

Путіну важливе приєднання території Білорусі у склад Росії. Він робить це не військовим шляхом, бо Лукашенка як його губернатор у Білорусі. З іншого боку, Лукашенко живе в ілюзіях збереження фіктивної влади. Він здійснює адміністративний контроль у Білорусі, але він його втрачає,
– вважає він.

Заступник керівника Об'єднаного перехідного кабінету зазначив, що Путін – це база для перебування Лукашенка "на троні". На його думку, диктатори підписали і секретний протокол на випадок прийняття рішення застосувати ядерне озброєння.

Латушко про розміщення ядерної зброї Росії у Білорусі: дивіться відео

Росія переміщує ядерні боєприпаси в Білорусь

  • Зранку 25 травня стало відомо, що диктатори Путін та Лукашенко таки домовилися про розміщення російської тактичної ядерної зброї на території Білорусі.
  • Згодом самопроголошений президент Білорусі повідомив, що ядерну зброю уже почали переміщувати.
  • Аналітики ISW запевняють, що це рішення створює ризики для режиму Алєксандра Лукашенка.
  • Водночас в Інституті вивчення війни наголошують, що передача нуклеарного арсеналу Мінську є дуже малоймовірною.