У четвер, 25 травня, стало відомо, що Кремль та Білорусь таки підписали угоди, які нібито мали б пришвидшити підготовку до розміщення на території країни Лукашенка російської тактичної ядерної зброї. Разом з тим в Інституті вивчення війни наголошують, що передача нуклеарного арсеналу Мінську є дуже малоймовірною.
Дивіться також Гра в ескалацію: коли та скільки ядерних боєзарядів Росія може розмістити в Білорусі
Ризики для Білорусі
Як констатували аналітики, для проведення такої операції потрібно, аби російське військове керівництво мало доступ до усіх військових потужностей Білорусі. Власне, саме це ставить режим диктатора Лукашенка під загрозу.
Розгортання тактичної ядерної зброї в Білорусі потребує як значної військової інфраструктури, так і контролю російського командування над елементами збройних сил Білорусі. Імовірно, Кремль має намір використовувати ці вимоги для подальшого підпорядкування білоруської сфери безпеки Росії,
– йдеться в джерелі.
Окрім того, там зазначено, що навряд Путін застосує небезпечний атом. Себто такий сценарій є дуже нереалістичним. Хоча й, звісно, повністю його відкидати не варто.
Як вижити під час ядерного вибуху / Картинка 24 Каналу
Передача ядерки: деталі
- Угоду про передачу Росією ядерки Білорусі підписали міністри оборони обох країн – Сєргєй Шойгу та Віктор Хренін. Сталося це під час зустрічі міністрів оборони країн Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) у Мінську.
- Власне, Шойгу тоді підкреслив, що Росія збереже контроль над тактичною ядерною зброєю в разі її розміщення в Білорусі. Також він заявив, що білоруська авіація здатна буде переносити ядерне озброєння.
- Раніше президент Росії Владімір Путін оголошував 1 липня 2023 року кінцевим терміном, до якого Росія має перекинути до Білорусі частину свого нуклеарного потенціалу.