Російський президент заявив, що до 1 липня в Білорусі добудують сховище для російської тактичної ядерної зброї. У Міноборони США зазначили, що наразі немає жодних ознак підготовки Кремля до застосування ядерки.

Цікаво Риють траншеї та облаштовують сховища, – у Зеленського розповіли про паніку росіян у Криму

У ЄС готові відповісти на розміщення ядерної зброї в Білорусі

На заяву про ядерну зброю вже відреагував високий представник Європейського Союзу із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель.

Розміщення в Білорусі російської ядерної зброї означало б безвідповідальну ескалацію і загрозу європейській безпеці. Білорусь все ще може зупинити це, це її вибір. ЄС готовий відповісти подальшими санкціями,
– зауважив Боррель.

За інформацією The Guardian, виконувач обов'язків керівника Міжнародної кампанії із заборони ядерної зброї Даніель Хогста заявив, що поки в Путіна є ядерна зброя, Європа не може бути в безпеці. ICAN засудила заяву президента Росії.

"Поки президент Путін має ядерну зброю, Європа не може бути в безпеці. Він виправдовує цю небезпечну ескалацію, посилаючись на десятиліття спільного використання ядерної зброї НАТО. Допоки країни продовжують вважати ядерну зброю чимось іншим, ніж глобальною проблемою, це допомагає Путіну прикривати свою поведінку", – зазначив Хогста.

Росія збирається розташувати ядерну зброю в Білорусі

  • Під час інтерв'ю російським ЗМІ 25 березня Путін вирішив відповісти на заяву Великої Британії про надання Україні боєприпасів зі збідненим ураном. Президент Росії повідомив, що його країна розмістить ядерну зброю у Білорусі.
  • До 1 липня там завершать будівництво сховища. Однак мовиться не про надання Білорусі ядерної зброї, щоб нею міг користуватися Алєксандр Лукашенко.
  • Кремль розмістить там свої ядерні сили та, як вже звично, експлуатуватиме територію країни, аби лякати Захід зброєю масового ураження.
  • За повідомленням видання Reuters, США вкрай обережно прокоментували погрози кремлівського диктатора.