Про це 24 Каналу розповів радник голови ОПУ Михайло Подоляк. Він заспокоїв українців та сказав, що Київську дамбу росіяни не зможуть знищити ракетами.

Читайте також Бренд і піар-інституція: Подоляк роз'яснив, як ООН може відновити свою репутацію

Ситуація під контролем ЗСУ

Знищити Київську ГЕС зовнішнім впливом неможливо. Її можна ліквідувати лише внутрішнім підривом. Повітряні сили ЗСУ довели ефективність протиповітряної оборони над Києвом та областю, тому можуть контролювати простір над Київським водосховищем.

Як зазначив Подоляк, мало не щоночі Київ атакують крилатими, гіперзвуковими, аеробалістичними ракетами та дрони, але Повітряні сили ефективно знищують ворожі цілі.

У Протиповітряних сил ЗСУ є запобіжники для того, щоб зберігати критичні об'єкти, й не лише київські. Україна витримала й втримала контроль над енергетичною інфраструктурою по країні.

Звісно, від росіян можна очікувати будь-чого, проте не треба вигадувати апокаліптичні сценарії,
– сказав радник голови ОПУ.

Збройні Сили України розуміють та реально оцінюють ризики й роблять все можливе, щоб уникнути страшних наслідків від дій ворога.

Водночас інтелектуальний рівень російської еліти вкрай низький. Вони не розуміють наслідків своїх дій, або ж навпаки розуміють, тому максимально жорстко нищать цивільну інфраструктуру.

Чи може Росія знищити Київську ГЕС: дивіться відео

ЗАЕС треба контролювати

Зараз гостро постає проблема щодо Запорізької АЕС, адже там внаслідок підриву Каховської дамби змінився контур наповнення басейнів водою, яка охолоджує станцію. За цим теж треба уважно слідкувати, тому що росіяни не усвідомлюють, що відбувається.

Підрив Каховської ГЕС: останні новини

  • 7 червня човен двох українських військових, які вирушили на порятунок херсонців, затягнуло під баржу. На жаль, обоє загинули.
  • Радник глави ОП Михайло Подоляк зазначив, що росіяни планували, підтопивши лівий берег Дніпра, частково перекинуть резерви на інші напрямки, де відбуваються оборонно-наступальні дії ЗСУ. Крім того, терористичний акти – це ще очевидна психологічна спроба тиснути на європейське суспільство.
  • Заступниця міністра оборони Ганна Маляр показала відео, на якому видно, Росія цинічно обстріляла Херсон у той час, коли у місті триває евакуація мирних мешканців.