Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко розповів 24 Каналу, що росіяни будуть намагатися тиснути там, де можуть просуватися, нехтуючи своїми втратами. Для них головне – просунутись, а потім – закріпитися на позиціях.

Дивіться також Нова масована ракетна атака по Україні: чи вдарить Росія до прибуття допомоги США

Будуть тероризувати прикордоння

Росіяни розуміють: військова допомога від західних партнерів поки що не вийшла на максимальні показники розподілення між лінією боєзіткнення та підрозділами відповідно до номенклатури озброєння. Насамперед, ця допомога буде спрямована на найбільш екстремально небезпечні ділянки.

Саме тому окупанти зараз будуть більше комбінувати терор прикордонних областей, особливо Харківщини та Сумщини.

Вони намагаються таким чином продемонструвати, що готуються до якогось епічного наступу на Суми та на Харків, і тому постійно ретранслюють це в інформаційному просторі. Тож небезпека підсилення саме терору цивільного населення ударами по цих областях є,
– підкреслив Коваленко.

Він не виключає, що росіяни будуть також намагатися найближчим часом посилити удари по всій території України. Для цього вони можуть використати ракети Х-47М2 "Кинджал" або ракети зі складною траєкторією польоту – 9М723 ОТРК "Іскандер".

Після того, як допомога від США почне розподілятися в українській логістиці між транспортними вузлами, ворог буде намагатися завдавати ударів саме по транспортній інфраструктурі. Для них це також буде пріоритетним завданням,
– підсумував військово-політичний оглядач.

Ситуація на фронті: останні новини

  • Найгарячіша ситуація на Авдіївському та Бахмутському напрямках, а також у Запорізькій області в районі Роботиного. Росіяни вдень і вночі завдають ударів та намагаються захопити українські населені пункти. Водночас українські військові продовжують завдавати окупаційним військам втрат у живій силі та техніці та виснажують ворога вздовж всієї лінії бойового зіткнення.
  • Після боїв за Авдіївку воїнам ЗСУ вдалося сповільнити темп ворожого просування, проте росіяни продовжують атакувати. Зокрема, використовуючи "банзай-атаки": окупанти на БТРах вриваються в населений пункт, і поки наші воїни нищать техніку, ті розбігаються в надії десь закріпитися або ж починають рити окопи на місці. Для одного екіпажу це вірна смерть, але якщо один за одним відправляти таких "банзаїв", ворожим військам вдається просуватися.
  • Президент України Володимир Зеленський дав інтерв'ю французькому блогеру, в якому заявив, що на один український снаряд припадає десять російських. Але при цьому Сили оборони міцно тримаються, а лінію фронту на важливих напрямках удалося стабілізувати.