Про це в етері національного маратону заявив глава Офісу Президента Андрій Єрмак. Він також наголосив, що новий план щодо миру в Україні не буде подібним до угод, що раніше наша держава укладала з Росією, передає 24 Канал.

До теми Буде чітка позиція: відомо перші деталі щодо спільного комюніке на Саміті миру

Коли Росію можуть долучити до нового Саміту миру

Глава ОП наголосив, що між першим і другим самітами миру пройдуть місяці, а не роки. Адже в Україні триває війна, і наша держава рахує кожну хвилину.

"І саме на цьому шляху ми хочемо провести ці вже тематичні конференції на міністерському рівні, на рівні радників, на рівні експертів, щоб закінчити роботу, яку ми розпочали після зустрічі радників з питань національної безпеки в Джидді, Саудівській Аравії, коли в Києві були створені 10 робочих груп, які більше як рік вже працюють і мають багато напрацювань", – сказав Єрмак.

Він також зауважив, що ці конференції стануть подіями, які зафіксують конкретні шляхи й конкретні напрацювання по кожному з пунктів формули миру президента Володимира Зеленського, щоб потім об'єднати їх всіх.

Це буде саме той справедливий план, що стане основою для другого Саміту миру, на який, як говорив президент, і це позиція наша, щоби на цій зустрічі могла бути можливість запросити представників Росії, щоб у присутності всіх відповідальних країн світу, які поважають такі важливі для нас принципи, як суверенітет, територіальна цілісність і наша незалежність, передати цей план,
– підкреслив глава Офісу Президента.

Єрмак також зауважив, що це буде не такий план, до якого було б дуже багато питань, як, наприклад, це було з Мінськими домовленостями, а це документ, який побудований на нормах міжнародного права та статуті й принципах ООН.

І цей план, за словами глави ОП, буде показувати, що в кінці всіх буде чекати припинення війни, справедливий мир, повернення всіх українців, всіх дітей, подолання криз, які створила ця війна та, безумовно, відповідальність для країни-агресора у всіх вимірах, що вона наробила.

На Саміті миру навіть може бути присутній Путін

  • Президентка Швейцарії Віола Амгерд допустила участь російського диктатора Владіміра Путіна у наступному потенційному Саміті миру. Президент країни-агресорки може приїхати на захід навіть попри ордер Міжнародного кримінального суду.
  • Слова лідерки країни підтвердив і міністр закордонних справ Швейцарії Ігнаціо Кассіс. Він зазначив, що швейцарське законодавство допускає організацію приїзду Путіна на конференцію чи саміт.
  • Водночас Кассіс наголосив, що у питанні приїзду Путіна у Швейцарію для мирних переговорів і оминання ордера на арешт країна має співпрацювати з МКС. Окрім того, рішення про такий візит має ухвалити й швейцарський уряд.