Відповідну інформацію президент розповів ввечері 12 червня. Про це він сказав під час вечірнього звернення на 109 день повномасштабної війни, яку Росія почала проти України.

Зауважте Ворожі спроби штурму на Донбасі, ЗСУ дають відсіч: карта бойових дій станом на 12 червня

Зеленський розповів, що втрати росіян в Україні зростають

Володимир Зеленський розповів, що російська армія пробує завести на Донбас резервні сили.

Проте президент України поставив риторичне питання, мовляв, які в них можуть бути резерви зараз, та додав: "Схоже, спробують кинути в бій слабо підготовлених строковиків і тих, кого зібрали шляхом прихованої мобілізації".

Російські генерали розглядають своїх людей просто як гарматне м'ясо, яке їм потрібне, щоб забезпечувати перевагу в кількості – у кількості живої сили, у кількості військової техніки. І це означає лише одне: Росія ще в червні може перетнути межу в 40 тисяч своїх втрачених військових,
– пояснив Зеленський.

Також президент пригадав, що Росія в жодній іншій війні за багато десятиліть не втрачала стільки людей.

Окрім того, Володимир Зеленський пояснив, що ключова тактична мета окупантів не змінилася:

  • окупанти тиснуть у Сєвєродонецьку;
  • у місті тривають дуже жорстокі бої – буквально за кожен метр;
  • росіяни також тиснуть у напрямку на Лисичанськ, Бахмут, Слов'янськ тощо.

Коротко про втрати росіян у війні

  • Станом на ранок 12 червня росіяни у війні проти України вже втратили 32 150 одиниць особового складу. Окрім того, російська сторона більше немає 1 430 танків, 97 систем ППО, 212 літаків, 178 гелікоптерів, а також 125 крилатих ракет, 2 455 одиниць автомобільної техніки, автоцистерн та багато іншого.
  • Окрім того, 12 червня наші Збройні Сили розповіли, що ще весною збили ворожий вертоліт з 17 окупантами на борту. Всі знищені вороги спеціалізувалися на підготовці винищувачів до польотів.
  • Варто пригадати, що російські окупанти самі не хочуть гинути в Україні та шукають спосіб втекти від війни. Зокрема наша розвідка перехопила розмову 2 російських окупантів. Єдиним "безпечним" способом втечі вони назвали поранення, тобто стати "трьохсотим". Проте, якщо самостріл буде явним, то їх не приймуть у госпіталь та не видадуть "лікарняних".

Дивіться також – звернення Зеленського за 12 червня: відео