Нова розробка Росії – дрон "Голуб", який нібито оснащений функціями штучного інтелекту. Чи справді якісний цей БпЛА, 24 Каналу розповів Андрій Отченаш – командир екіпажу БпЛА "Кара небесна" 4 Бригади оперативного призначення "Рубіж" НГУ.

Дивіться також "Боялись навіть вийти в туалет": боєць ЗСУ розповів, як росіян залякують українськими БпЛА

Нова російська розробка

На війні розвиваються не лише українські технології, але й російські. Окупанти вони також швидко вчаться. Зокрема, нещодавно Росія розробила квадрокоптер-бомбардувальник "Голубь". Заявлено, що він нібито здатен нести велику кількість гранат і працює за системою машинного зору.

Наразі на лінії, де оборону тримає бригада "Рубіж", ми не помітили подібного застосування. Але рано чи пізно це мало трапитись. Тобто я взагалі здивований, що вони не почали використовувати подібні "коптери"ще раніше,
– зауважив Андрій Отченаш.

Військовий також пояснив, що цю розробку росіян не варто недооцінювати. За його словами, це справді якісна зброя, яку можна ефективно використовувати при правильних знаннях і при правильному використанні.

Дрон "Голубь"


Російське конструкторське бюро "Тасим" 10 червня представило нову розробку – безпілотний літальний апарат коптерного типу "дрон-бомбардувальник" під назвою "Голубь".
Дрон передусім призначений для ураження цілі на землі, він може бути озброєний різним корисним навантаженням –або 12-ма ВОГами (закріплені у барабані під дроном) або ж однією 82-мм міною. Завдяки системі камер апарат фокусується на об'єкті, а потім скидає міну або стріляє, як з гранатомета.
Розробники також запевняють, що безпілотник розпізнає цілі, зокрема військових, і оснащений системою командного зв'язку, завдяки якій не схильний до впливу систем радіоелектронної боротьби.