У Держдепі США повідомили, що переговори між країнами мали тривати в Єгипті з 29 листопада до 6 грудня. Однак, Росія перенесла зустріч "в односторонньому порядку".

Раніше У Байдена назвали умову відновлення спільного з росією контролю за ядерною зброєю

Росія перенесла зустріч у межах Договору СНО

Офіційні особи двох країн мали обговорити виконання нового Договору про скорочення стратегічних озброєнь (також відомий як СНО). Зокрема, планували скликати засідання Двосторонньої консультативної комісії.

Російська сторона поінформувала Сполучені Штати, що Росія в односторонньому порядку перенесла зустріч і заявила, що запропонує нові дати,
– сказав речник Держдепу.

Цікаво, що жодних пояснень Росія не надала. Тож держава-агресорка просто уникає перемовин щодо контролю над ядерною зброєю.

Також речник зазначив, що Вашингтон готовий перенести засідання Двосторонньої консультативної комісії СНО на якомога раніше. У США наголосили, що відновлення інспекцій є пріоритетом для підтримки договору як інструменту стабільності.

Що передбачає Договір СНО

Договір СНО обмежує кількість розгорнутої міжконтинентальної ядерної зброї, яку можуть мати як США, так і Росія.

У документі закріплено, що кожна зі сторін повинна скоротити свої запаси ядерних боєголовок до 1550 одиниць. А також до 700 одиниць для розгорнутих носіїв – міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників.

Згідно з документом, Вашингтон та Москва мають право проводити інспекції озброєнь один одного. Востаннє Договір СНО продовжували у лютому 2021 ще на 5 років.

Вас може зацікавити – Несподівані дані британської розвідки про ядерні боєголовки Росії: дивіться відео