Про допомогу Семені

– Будь-яка заява є складовою тиску на російську федерацію. З нашої точки зору вона важлива тим, щоб мінімізувати рівень репресій, які є там. Жорстке обурення не вирішить всіх питань. Поки окупація не завершиться, повністю захистити права громадянин України в окупованому Криму не є можливим.

Це must to don’t української журналістики. Це людина. Яка наполягає на тому, що його позиція не відрізняється від позиції всієї міжнародної спільноти. Тому його справа викликає таке обурення.

Про доповідь омбудсменів

– Це перший офіційний документ, який виходить за мандатом комісара ООН з прав людини й моніторингової місії з прав людини в Україні. Доповідь охоплює період з 22 лютого 2014 року по 14 вересня 2017 року. Це перша спроба систематизувати, що коїться в окупованому Криму.

Є багато деталей, які не увійшли в доповідь. Втім якась загальна картинка по загальних тенденціях – по репресіях – на виконання двох резолюцій про порушення прав людини, яка фактично визнає Російську Федерацію країною окупантом. У ньому обумовлюється дії Росії.

Про рекомендації Росії

– В останній частині документу є 20 рекомендацій Російській Федерації. Вони не будуть виконані. До прикладу, моніторингова місія ООН двічі не могла заїхати в окупований Крим, надіславши два листи із запитом.

Попри всі заяви російських дипломатів, що вони відкриті і окупований Крим – відкрита територія для візиту всіх охочих – фактично це не є так. Тому що вони бояться, що будь-яка місія, яка постійно буде там, вона буде викривляти ще більший рівень усіх злочинів.

Про окупацію Криму і репресій

– Головний результат, який ми сьогодні маємо, як факт, – це просто зменшує рівень репресій. Якби не такий міжнародний галас з приводу репресій, було б в рази більше політичних в’язнів.

Мова йде про тиск. Про те, що ми сьогодні сигналізуємо: Україна не забула про окупований Крим та ніхто не збирається діяти в стилі "заколисати" міжнародну спільному, що Крим є щасливою територією без війни, на що сьогодні вкладає й інверсує Росія. Для нас принципово слідувати системно таким діям.

Більше – дивіться в інтерв'ю 24 Каналу.