Про це повідомляють у Держдумі РФ, пише ТАСС.

Читайте також: Україна запроваджує нові санкції проти Росії: деталі

У документі наголошується, що під "іноземними державами", які потрапляють у перелік контрсанкцій Росії, розуміються ті держави, які прийняли рішення про приєднання до дій США і введення економічних санкцій щодо окремих галузей економіки РФ, російських юридичних і фізичних осіб, а також і ті, які підтримали такі рішення.

Зазначене формулювання, на наш погляд, повинне давати можливість застосовувати обмежувальні заходи стосовно тих іноземних держав, які, хоч і не прийняли офіційних рішень щодо приєднання до дій США або підтримки таких дій, але своїми практичними діями, спрямованими проти російських інтересів, здійснили фактичну підтримку таких "недружніх дій",
– пише Держдума Росії.

Читайте також: Путін хоче "помиритися" із Заходом, щоб врятувати економіку Росії, – Financial Times

Зазначимо, проект закону "Про заходи протидії на недружні дії США й інших іноземних держав" був внесений 13 квітня у Росії. У ньому також інформується про заборону на постачання ліків, алкоголю і тютюну, сільгосппродукції і промтоварів, технологічного обладнання та програмного забезпечення.

Цікаво, що повідомляється про виняток, який становитиме лише ввезення згаданих товарів в Росію із США і країн, що підтримують політику Вашингтона, з метою "особистого користування".

Також плануються обмеження на співпрацю в атомній галузі та авіабудуванні.

Крім цього, у Росії передбачається введення чорного списку американців, яким буде закритий в'їзд до РФ.

Нагадаємо, 6 квітня США запровадили персональні санкції проти наближених до президента Росії Володимира Путіна олігархів. У переліку опинилось 38 російських багатіїв. Внаслідок санкцій російські олігархи загалом за один день втратили щонайменше 12 мільярдів доларів.