Напередодні своєї інавгурації "Путін обмірковував призначення екс-міністра фінансів Олексія Кудріна на важливий пост, на якому той відповідав би за економічну стратегію і намагання відновити контакти з Європою та США", пише Financial Times із посиланням на слова неназваних "осіб, поінформованих про ці плани" глав Кремля.

Читайте також: Абсолютний успіх для США, – швейцарське видання про дію санкцій проти Росії

У столицях західних країн це призначення можуть сприйняти як знак компромісу, вважає автор публікації Катрін Хілле.

"Особи, наближені до глави Кремля, помітили, що Путін хоче укласти угоду із Заходом, аби пом'якшити санкційний тиск", зазначається у статті.

"У наших внутрішньополітичних рішеннях ми ніколи так сильно не залежали від зовнішніх факторів – це щось радикальне. Уряд стверджував, що російська економіка адаптувалася до санкцій, але те, як американці тепер їх використовують, означає, що адаптуватися неможливо", – прокоментував для видання "неназваний колишній офіційний представник кабінету міністрів РФ".

Якби Кудрін прийшов працювати в адміністрацію (президента РФ – "24") або уряд, це стало б ознакою того, що вони домовилися про якусь програму змін, в тому числі у зовнішній політиці, адже без змін у зовнішній політиці реформи в Росії просто неможливі,
зауважив російський економіст Євген Гонтмахер.

На думку експерта, це (призначення Кудріна на новий пост – "24") стало б потужним сигналом, бо у вищих ешелонах Кудрін "єдиний, із ким будуть говорити на Заході, єдиний, хто викликає певну довіру до себе".

Читайте також: Російські олігархи сподіватимуться, що їх пронесе, але гроші в Росію не повернуть, – експерт

Два анонімних урядових джерела висловили для FT декілька прогнозів. Так, Дмитро Медведєв, як очікується, залишиться прем'єром, але його влада над економічною політикою буде обмежена, щоб надати розширений контроль Кудріну. Інший неназваний чиновник із президентської адміністрації РФ сказав, що переговори про те, чи стане Кудрін її співробітником, тривають, також "не виключено, що його можуть призначити віце-прем'єром".

Нагадаємо, 30 січня Міністерство фінансів США представило в Конгресі так звану "кремлівську доповідь", в якій фігурували наближені до Володимира Путіна особи, а це 210 імен, які були розділеними на чотири категорії: "Президентська адміністрація", "Кабінет міністрів", "Інші високопоставлені політичні лідери" та "Олігархи".

Вже 6 квітня США запровадили персональні санкції проти наближених до президента Росії Володимира Путіна олігархів – у переліку опинилися 38 російських багатіїв.