Таку думку в інтерв'ю німецькому журналу Der Spiegel висловив білоруський військовий експерт Андрій Поротников.

Читайте також: Україна і США здійснять спостережний політ над Росією і Білоруссю

Аналітик припускає, що російські військові літаки можуть порушити український повітряний простір. І зроблять вони це із півдня Білорусі, неподалік від Києва, впевнений Поротников.

У відповідь на загрозу з боку Росії українська сторона запустить ракети протиповітряної оборони, "які через невелику відстань до кордону можуть впасти на територію Білорусі або ж просто порушать її повітряний простір", пояснює потенційний сценарій розвитку подій експерт.

Це розв'яже руки Росії, яка спробує переконати Мінськ у розміщенні російських систем ППО С-400 для захисту повітряного простору Білорусі.

В результаті два російських дивізіони зможуть з білоруської території контролювати повітряний простір над територією північної України,
– застерігає Поротников.

За його словами, вірогідність такого сценарію всього лише 2%, однак не варто виключати можливість того, що Володимир Путін напередодні президентських виборів у Росії спробує створити нову кризу в регіоні як відповідь на посилення Сполученими Штатами санкцій проти РФ.

Читайте також: Путін хоче залякати Україну, Польщу і Прибалтику, – Financial Times про навчання "Захід-2017"

Нагадаємо, у Білорусі триває підготовка російсько-білоруських військових навчань "Запад-2017". Вони триватимуть з 14 по 20 вересня. Президент України Петро Порошенко зазначив, що навчання є потенційною загрозою для територіальної цілісності України.