Про це в ефірі "Радіо Крим.Реалії" заявила член Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова. При цьому, за її словами, на півострові стали порушувати кримінальні справи про ухилення від служби в російській армії.

Читайте також: Як кримські татари протистоять окупаційній владі на півострові

У Кримській правозахисній групі рекомендують не ставати на військовий облік. Тоді окупанти не зможуть притягнути до кримінальної відповідальності за ухилення від військової служби. Лише адміністративну справу.

"Правда, зробити це складно, тому що на облік масово ставлять і школярів, і студентів. Так, в колишньому ТНУ, нинішньому "Кримському федеральному університеті", навіть не видають дипломи без військового обліку", – зазначила Сєдова.

Окрім того, в соцмережах співробітники кримських військкоматів знаходять тих молодих людей, хто виїхав на материкову Україну, і загрожують їм розшуком.

Читайте також: Горлопанам, котрі кричать про "референдум" в Криму, пропоную провести референдум на Курилах, – Каспаров

Кримська правозахисна група звернулася до кримчан з проханням повідомляти про факти призову на строкову службу в російську армію з території включеного півострова.

Варто додати, що кримчан призивають на службу в російську армію всупереч міжнародному законодавству і рішенням Генасамблеї ООН.