Таку думку сайту "24" висловив голова правління "Майдану закордонних справ" Богдан Яременко.

Росія, говорить експерт-міжнародник, використовує можливості в країнах ЄС щодо права на їхню реєстрацію, відкриття і діяльність громадських організацій.

Поки назви "ДНР" і "ЛНР" не заборонені в європейських країнах, там можна реєструвати якісь фонди, інші громадські об’єднання з подібними або тотожними назвами штучних незаконних утворень. І перешкодити цьому важко. Але жоден з урядів країн ЄС не підтримує Росію в тому, що вона робить в Україні. Тому в Європі, як правило, знаходять правові можливості обмежити роботу таких організацій,
– говорить Яременко.

Як говорить експерт, можна спробувати працювати з різними державами, добиваючись повної заборони будь-чого, що пов’язано з сепаратистськими республіками. Хоча в країнах ЄС і так заборонені офіційні зв’язки з "Д/ЛНР", оскільки Захід їх не визнає. Але, наголошує він, заборонити використовувати назву ми не зможемо.

"Ці шпаринки в європейському законодавстві Росія буде знаходити і далі. Тут більше питання дієвої і ефективної системи реагування. В цьому повинна полягати діяльність українського дипломатичного корпусу і громадських організацій: вчасно знаходити і реагувати на такі відкриття "посольств". Тобто не давати перетворювати ці організації у мережу підтримки, фінансування "Д/ЛНР", пошуку бійців і, звичайно, для пропаганди псевдореспублік", – підкреслив Богдан Яременко.

Нагадаємо, у французькому Марселі відбулось відкриття так званого "представницького центру" самопроголошеної "ДНР".