Про це в Facebook написав журналіст Юрій Бутусов.

Він уточнив, що серед заблокованих проукраїнських спільнот у "Вконтакте" – паблік "Українська революція", що налічував 500 тисяч учасників на момент блокування, "Революція євромайдан" – 390 тисяч, "Правий сектор" – 350 тисяч, "Євромайдан" – 330 тисяч, "УКРАЇНА LIVE – НОВИНИ – АТО" – 600 тисяч.

Читайте також: Блокування "Вконтакте": нардеп запропонував несподівану альтернативу

"У квітні творець "Вконтакте" Дуров продав свою частку, і контроль за соціальною мережею отримали узгоджені з Кремлем власники", – нагадав Бутусов.

Він також повідомив, що наразі у списку заборонених сайтів Роскомнадзору є 71 866 різних сайтів, серед яких є багато українських.

"На території Росії заборонені "Цензор.Нет", "Ліга.нет", популярний український сайт для пошуку роботи програмістам DOU.ua, інші", – написав журналіст.

Нагадаємо, 16 травня Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО про блокування соцмереж "Вконтакте" та "Одноклассники" та інших російських ресурсів на території України.

У середу, 17 травня, Указ Президента України Петра Порошенка про введення в дію рішення РНБО, яке передбачає блокування в країні низки російських сайтів, набув чинності.

Інтернет-провайдери, які не заблокують в Україні "Вконтакте", "Однокласники" та "Яндекс", нестимуть за це адміністративну відповідальність. Вони повинні будуть сплатити штраф у розмірі до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.