Таку думку висловив спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв’ю DW.

"Ми всі сподіваємося, що Росія перегляне свою позицію, а саме її керівництво дійде до висновку, що окупація території України більше не в її інтересах. Ми повинні створити ситуацію, щоб Росія захотіла припинити конфлікт", – зазначив він.

Читайте також: Лавров зробив гучну заяву про "утиски" УПЦ МП

Волкер переконаний, що Кремль не має наміру окуповувати всю територію України, а переслідує суто політичні цілі і працює виключно на дестабілізацію України.

Зокрема, Кремль давно прагне мати вплив на політику Києва і спробувати вбити клин між Україною і Заходом.

Спецпредставник США наголосив, що мінські угоди дуже важливі для встановлення миру на сході України, адже завдяки цим документам Москва підтверджує свою прихильність щодо відновлення суверенітету та територіальної цілісності України.

Читайте також: Тіллерсон розповів деталі розмови з Лавровим щодо України

Росія сподівалася привести до влади більш дружній уряд в Києві, щоб утримати Україну в сфері свого впливу. Я вважаю, що все завершилося трагедією, оскільки дуже багато людей постраждали внаслідок цього конфлікту. Більше 10 тисяч людей загинули і понад мільйон людей стали вимушеними переселенцями, проте Росія своїх цілей в Україні не досягла,
– зазначив політик.

До слова, експерти вважають, що візит спеціального представника США з питань України Курта Волкера в Україну перед тим, як він проведе зустріч із Владиславом Сурковим, є хорошим знаком.