Про це в ефірі 24 Каналу розповіла керівниця пресцентру ОК "Південь" Наталія Гуменюк. Вона підкреслила, що це потрібно росіянам для збільшення мотивації серед особового складу, яка вже теж втрачається в геометричній прогресії.

Дивіться також Удар по багатоповерхівці в Умані: кількість жертв знову зросла

"Вони активно намагаються просувати по своїм пропагандистським каналам про так звані "перемоги", але мотивацію втрачають. Бо ті, хто знаходяться безпосередньо на бойових позиціях, обмінюються інформацією між собою. Ми чуємо це з перехоплень і вони дуже сильно втрачають моральний дух", – відзначила спікерка.

Наталія Гуменюк про ситуацію в Чорному морі: дивитись відео

Ситуація в Чорному морі

Напередодні росіяни збільшили своє корабельне угрупування в морі, але не тому, щоб посилити свою присутність, а через небезпеку в бухтах, відзначила Гуменюк. Окупанти намагаються розосередити свій потенціал, де, начебто, їх не дістане українська зброя. 28 квітня було зафіксовано 3 – 4 ракетоносії, які маневрували між бухтами і заходили в район бойового чергування. Утім, зараз їх залишилося 2 через шторм.

4 – 5 балів – це дуже потужний шторм для Чорного моря і тому на чергуванні залишилося 2 надводні ракетоносії. Це говорить про те, що сумарний ракетний залп може сягати 16. Ми не гарантуємо, що вони споряджені під зав'язку. Але потенційну ракетну атаку оцінюємо на дуже високому рівні. І вони готові їх застосувати на бойовому чергуванні попри брак ракет,
– сказала Наталія Гуменюк.

Масований ракетний обстріл росіянами: останні новини

  • У п'ятницю, 28 квітня, ворог здійснив масований ракетний удар по території України. Утім, росіяни запускали ракети не з ракетоносіїв у морі, а з бомбардувальників. Тут може бути дві причини: шторм у морі, або окупанти бережуть "Калібри".
  • Внаслідок ракетної атаки 28 квітня, окупанти влучили у багатоповерхівку в Умані та приватний будинок у Дніпрі, де загинули мама з дитиною. На Київщині в місті Українка уламки російської ракети влучили в багатоповерхівку. Сталася пожежа, пошкоджені квартири на 5 та 6 поверсі. Постраждала дитина, яку доставили в Охматдит.
  • Станом на ранок 29 квітня кількість жертв в Умані зросла до 23 осіб, серед яких 5 дітей. Постраждали також 18 людей. З-під завалів врятували 17 осіб. Майже вщент знищений під'їзд будинку. З 46 квартир зруйновано 27.