Про це 24 Каналу розповів ексспівробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак. За його словами, російське керівництво намалювало собі, що країна-агресор готова до тривалого протистояння.

Дивіться також Путін підігріває у росіян ненависть до України: як це обернеться проти нього самого

Однак насправді в Росії вже зараз виникають великі проблеми у різних сферах. Навіть російський мільярдер та олігарх Олег Дерипаска попередив про серйозні економічні проблеми для Росії.

На думку підсанкційного олігарха, чинна економічна політика може призвести до того, що у 2024 році у Росії просто "не буде грошей".

"Якщо навіть Дерипаска каже, що грошей немає, то є серйозні проблеми. Адже він бачить ситуацію не з точки зору божевільного патріота чи пропагандиста, а набагато масштабніше", – зауважив Ступак.

Пропаганда у російських церквах

За словами ексспівробітника СБУ, у Росії спрямовують величезні кошти на військово-промисловий комплекс, але обрізають фінансування решти галузей – охорони здоров'я, регіонального будівництва тощо.

Парадоксально, що частина росіян сприймає це, як належне. Велику роль у цьому відіграє російська пропаганда.

Особливо якісно працює пропаганда в церквах. Церковники просувають тему, що чим гірше ти живеш зараз тут, на Землі, тим краще будеш жити в іншому світі. І росіянам це подобається,
– розповів Ступак.

За його словами, населення Росії втішає себе тим, що, мовляв, зараз житиме погано, але потім потрапить на небеса, де життя буде прекрасним.

Зверніть увагу – Дружини мобілізованих у Росії звернулися до Путіна: дивіться відео

Росіяни згодні погано жити, аби протистояти Заходу

Натомість, на думку деяких росіян, на Заході люди нібито зараз шикують, а потім будуть за це відповідати.

Росіяни згодні жити погано. У російському суспільстві широко розповсюджене уявлення, мовляв, добре не жили й нема чого починати,
– сказав Ступак.

Експерт Українського інституту майбутнього додав, що у Росії є великий прошарок населення, який був свідком руйнування Радянського Союзу.

"А зараз ці люди беруть активну участь у руйнуванні Росії лише заради того, щоб протистояти Заходу", – додав Ступак.

Проблеми Росії: коротко

  • Командувач НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі назвав втрати Росії у війні проти України. За рік повномасштабної агресії Росія втратила понад 200 тисяч осіб.
  • Родички мобілізованих з Іркутської області записали нове звернення до Владіміра Путіна. Росіянки у розпачі, адже їхніх чоловіків, батьків та братів кинули на штурм в районі Авдіївки. Майже всі мобілізовані вже загинули, тож жінки благають диктатора врятувати хоч когось.
  • Російські пропагандисти поширювали абсурдну інформацію, що 2 березня "українська ДРГ" нібито увійшла на територію Брянської області. Опозиційний журналіст Ігор Яковенко вважає, що у такий спосіб Кремль хоче сколихнути власних громадян, щоб ті охочіше йшли воювати.