Окупанти хочуть зламати дух українців, тому посилили тиск на всіх ділянках. Заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь розповів 24 Каналу, які завдання можуть виконувати ДРГ росіян. Також ворожі групи активізувалися на Чернігівщині.

Важливо Зима на фронті․ Як погода впливає на війну, наступ ЗСУ та просування росіян

Яка мета росіян

"Треба розуміти, що є штатні підрозділи, які призначені саме для виконання диверсійно-розвідувальних функцій. Тобто, у нас є такі підрозділи та в росіян є такі підрозділи. Немає нічого дивного, що вони працюють – вбивають наших громадян, військових та прикордонників. У нас йде війна, тому немає різниці Харківська, Сумська, Чернігівська чи Донецька області", – сказав Самусь.

Ворог може використовувати диверсійно-розвідувальні групи для кількох завдань:

  • уточнення інформації;
  • підготовка до операцій;
  • виконуються робота із завдання ударів по критичній інфраструктурі;
  • навмисне знищення українських цивільних, солдатів, прикордонників для створення важкого психологічного становища.

Також для стану страху, коли живеш і знаєш, що в будь-який момент може з'явитися ДРГ противника, щоб вбити чи завдати якоїсь шкоди інфраструктурним об'єктам,
– пояснив Михайло Самусь.

ДРГ – складова ІПСО ворога

Самусь наголосив, що ворожі ДРГ можуть бути частиною інформаційно-психологічних операцій. Інколи ІПСО проводяться не лише в інформаційному просторі, а й здійснюються реальні вбивства та теракти, щоб завдати противнику максимального психологічного тиску.

Самусь пояснив, навіщо Росія активізувала ДРГ: дивитися відео

Насправді теракти призначені для того, щоб здійснювати інформаційно-психологічний тиск на населення, керівництво держави та створення такого відчуття нестабільності, відчуття того, що щось йде не за планом,
– підкреслив заступник директора Центру досліджень армії.

Крім того, Росія всюди посилила свій тиск – на фронті та в мережі. Окупанти постійно вкидають наративи, через які виникають конфлікти поміж українців. Тому будь-яку інформацію потрібно сприймати спокійно, перевіривши її з трьох джерел.

Росіяни активізувалися на кордоні: головне

  • Речник Держприкордонслужби Андрій Демченко розповів, що російська окупаційна армія почала активніше використовувати диверсійно-розвідувальні групи поблизу кордону з Харківською областю. За його словами, активність ворога фіксується упродовж останніх кількох тижнів.
  • Демченко припустив, що росіяни змінили напрямок застосування ДРГ, оскільки зрозуміли, що "на Сумському напрямку у них нічого не виходить".
  • Крім того, на прикордонні Харківщини значно зросла кількість ворожих обстрілів. При цьому обстріли не вщухають також у прикордонних районах Чернігівської й Сумської областей.
  • Раніше найбільшу активність ворожих ДРГ фіксували у Сумській області. Групи диверсантів були різними: невеличка кількість, але й досягали 10 осіб.
  • Основна задача ДРГ – диверсії та викриття місць розташування Сил оборони України для того, щоб або знищити їх, або ж зафіксувати, де вони перебувають, щоб потім навести артилерію, дрони чи ракети.