main logo

Російські диверсії

За час військової агресії Росії проти України на території нашої країни зафіксували багато випадків російських диверсій. Країна-агресор застосовує тактику, яка називається гібридною війною - це війна проти держави з застосуванням диверсії, терористичних актів, інформаційної пропаганди та кібервтручання.

Російські диверсії - що можна чекати від ворога

Диверсія - це навмисні підривні дії людей, підвладних ворожому режиму. Вони можуть стосуватися економічних або військових об’єктів. Російські диверсії влаштовують підриви для дестабілізації та дезорганізації управління державних установ України, також створюють диверсії, щоб загалом послабити нашу державу.

За дні героїчного протистояння України російські диверсанти неодноразово давали про себе знати - чи не в кожній області України повідомляли про ризик російських диверсій.

Російські диверсії спрямовані на деморалізацію українців

На початку військового протистояння України масово почали з’являтися повідомлення про знаки та мітки диверсантів, які вони лишають на вулиці.

Що можуть робити диверсанти:

  • Залишати мітки на стовпах та на стінах будинків;

  • Робити позначки на дахах будинків та різних структур;

  • Залишати передавачі поблизу доріг та установ;

  • Мінувати предмети та приміщення тощо.

Здебільшого російські диверсії мають на меті навести паніку серед мирного населення та підсилити відчуття небезпеки. Головна ціль диверсантів - змусити українців боятися нападу та втрачати бойовий дух. Також російські диверсії спрямовані на навантаження державних правоохоронних органів - люди, які помічають підозрілі знаки чи прилади, телефонують до гарячих ліній та навантажують мережу.

Не піддаватися на провокації - найкращий метод протистояння

Не дозволяйте собі панікувати - мітки та позначки здебільшого не зможуть допомогти російській техніці. Тому не варто дзвонити до поліції - знищуйте мітки власноруч.

А от з невідомими приладами розбиратися особисто не можна - у цьому випадку треба зателефонувати до ДСНС або на гарячу лінію вашого міста. Професіонали зможуть безпечно знешкодити продукт диверсії.

Також не підходьте до предметів, які лежать на вулицях та мають певну цінність:

  • Телефони;

  • Планшети;

  • Годинники;

  • Техноприлади різних розмірів та застосувань.

Ці предмети можуть бути заміновані - російські диверсанти не гребують навіть дитячими іграшками. Тож варто бути максимально обережними та повідомляти про невідомі предмети до необхідних інстанцій.

Ціль окупантів - підірвати наш бойовий дух та ослабити Україну зсередини. Тож не піддаваймося на ворожі провокації, тримаймося разом та зберігаймо спокій.